Garenta Denizli Rentacar
Denizli Çivril’de 13.323 m² elma bahçesi icradan satılıktır
191 okunma

Denizli Çivril’de 13.323 m² elma bahçesi icradan satılıktır

ABONE OL
09/05/2022 09:18
Denizli Çivril’de 13.323 m² elma bahçesi icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
ÇİVRİL İCRA DAİRESİ2019/758 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İl, Çivril İlçe, 136 Ada, 209 Parsel, SAVRAN Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre tarla vasıflı olup, halihazırda kapama elma bahçesi olarak kullanılmaktadır. Keşif tarihi olan 25/06/2020de 12 yaşlarında 440 adet düzenli bakımı yapılmış elma ağaçları olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın topoğrafik olarak düz taban arazisi olduğu, toprak yapısı olarak killi-tınlı-hafif kireçli toprak yapısında, toprak profili ve su tutma kapasitesi yüksek, verimli, 1. sınıf sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın DSİ sulama kanalı vasıtasıyla sulama imkanı mevcuttur. Taşınmaz konum olarak ise Savran Mahallesi meskun alanlarına nispeten uzak olup, kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, tapu takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü: 13.323,90 m2
İmar Durumu:Belediye sınırları içinde imar planı dışındadır.
Kıymeti: 326.888,56 TL
KDV Oranı: %8
Kaydındaki Şerhler: Haciz/İpotek(Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.)
1. Satış Günü: 01/06/2022 günü 10:45 – 10:50 arası
2. Satış Günü: 28/06/2022 günü 10:45 – 10:50 arası
Satış Yeri: ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3.KAT BEKLEME SALONU 
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/758 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/04/2022 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/973122/emlak-tarla-tarim-arazisi-bag-bahce-denizli-civrilde-13-323-m2-elma-bahcesi-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.