Total Banner
Denizli Çardak’ta 195 m² konut icradan satılıktır
324 okunma

Denizli Çardak’ta 195 m² konut icradan satılıktır

ABONE OL
08/03/2022 14:54
Denizli Çardak’ta 195 m² konut icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
ÇARDAK İCRA DAİRESİ2018/66 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Denizli İl, Çardak İlçe, 158 Ada, 8 Parsel, SÖĞÜT Mahalle/Köy, Tespit konusu taşınmaz imar parseli özelliklerine haizdir. Parsel yerleşik alan içindedir. Yapılaşmaya açık bir parseldir. Taşınmaz Çardak ilçesi belediye altyapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Parsel üzerinde; Kerpiç duvar taşıyıcılı depo amaçlı, iklimlendirilmeyen bodrum yapısı olup, bodrum kat üzerine yığma duvar taşıyıcılı konut amaçlı yapı bulunmaktadır. Kıymet takdiri günü olan 26/08/2021 tarihi itibari ile kullanılır durumdadır. Yapı yaşı yaklaşık 40 sene üstü alınmıştır. Yapı bütün olarak onarım gerektirir durumdadır. Yapının taban oturma ölçüleri 9,40 m X 10,40 m olarak ölçülmüştür. Taban alanı olarak yaklaşık 98.00 metrekare alanlı olup toplam yapı alanı 195,00 metrekaredir.
Adresi: Denizli İli Çardak İlçesi Söğüt Mahallesi Çardak / DENİZLİ
Yüzölçümü: 421,66 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu: DOSYASINDA
Kıymeti: 60.465,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü: 25/04/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü: 25/05/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri: ÇARDAK BELEDİYESİ KONFERANS SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/943626/emlak-konut-denizli-cardakta-195-m%C2%B2-konut-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.