Denizli Babadağ’da 2.911 m² bahçe icradan satılıktır
316 okunma

Denizli Babadağ’da 2.911 m² bahçe icradan satılıktır

ABONE OL
14/04/2022 09:48
Denizli Babadağ’da 2.911 m² bahçe icradan satılıktır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.
SARAYKÖY İCRA DAİRESİ2020/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No’lu Taşınmazın Özellikleri: Denizli İli, Babadağ İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kızoğlantepe Mevkii, 414 Ada, 4 Parselde kayıtlı, Bahçe nitelikli, 2.911,31m2 yüzölçümlü taşınmazın Borçluya ait tam hissesi açık artırma ile satılacaktır. Bilirkişi tarafından yapılan tespite göre; parsel Babadağ İlçe merkezinin yaklaşık 2,0km güneyindedir. Taşınmaza ulaşım bir kısmı asfalt, bir kısmı betonyol ile sağlanmaktadır. Parsel üzerinde 1 adet 20 yaş civarı dut ağacı 1 adet 20 yaş civarı ceviz ağacı 3 adet 15 yaş civarı kestane ağacı ve 15 adet 5 yaş civarı muhtelif meyve ağacı mevcuttur. Taşınmazın batı yönüne doğru eğimli olduğu, etrafında yayla evleri yapıldığı, yola sıfır konumda bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde hiçbir yapı bulunmayıp, yol cephesi çit ile çevrilidir, su, elektrik vb. altyapı hizmetleri yoktur, halen bakımsız bir vaziyettedir. Taşınmazın imar planı yoktur.
Kıymeti: 209.441,70 TL
KDV Oranı: %8
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 23/05/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
2. Satış Günü: 17/06/2022 günü 10:10 – 10:15 arası
Satış Yeri: Denizli İli, Sarayköy İlçesi, Hükümet Konağı Arka Bahçesi
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle alınan tedbirler dikkate alınarak satış mahallinde nakit teminat kabul edilmeyecektir. Teminatın, ihale saatinden önce Sarayköy İcra Dairesine ait T.Vakıflar Bankası T.A.O’da bulunan TR600001500158007300616465 İBAN numarasına (Vergi Kaydı:Sarayköy Vergi Dairesi-7450051090) dosya numarası, T.C. Kimlik Numarası ve teminatın iade edileceği ihale katılımcısına ait İBAN numarası belirtilerek yatırılması ve yatırıldığına ilişkin dekontu satış mahallinde ibraz etmeleri gerekmektedir. İlgilinin dekontu ibraz etmeden önce teminatın hesaba geçtiğinin Sarayköy İcra Dairesinden teyit edildiğine ilişkin şerh alması gerekmektedir. Aksi takdirde ihale saatine kadar hesaba geçmeyen teminata dayalı olarak ihaleye katılım talepleri kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcının süre verilmesine ilişkin talebinin kabul edilmesi halinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edeceklerin, resmi dairelerce kabul edilebilir kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişiler adına olması halinde yetki belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir. Noter vekaleti ile ihaleye katılacakların, vekaletname aslını veya onaylı suretini sunmaları halinde ihaleye kabul edileceklerdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının taşınmazın tapu takyidatında adresi bulunamayan ilgililere tebliğ edilememesi durumunda gazete ilanı varsa gazete ilanının, gazete ilanı yoksa elektronik ortamda yapılan ilanın bütün ilgililere tebliğ yerine sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2022 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/965100/emlak-tarla-tarim-arazisi-bag-bahce-denizli-babadagda-2-911-m2-bahce-icradan-satiliktir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.