BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER
146 okunma

BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER

Pamukkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı için 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Gününde düzenlediği beyaz önlük giyme töreninde, 111 diş hekimliği öğrencisine beyaz önlüklerini takdim etti.

ABONE OL
23/11/2022 12:41
BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Murat Akgül, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Özdel, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgi Özkan, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Murat Özban, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

PROF. DR. AKGÜL: BEYAZ ÖNLÜK SADECE BİR ÜNİFORMA DEĞİLDİR. BİR SORUMLULUKTUR

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Murat Akgül Dünya Diş Hekimleri Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili gençler, diş hekimi olmak sadece prestijli bir meslek sahibi olmak demek değildir. Diş hekimi olmak toplumla iç içe olmak demektir. Toplumu ağzı ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve bu sayede genel sağlık durumlarının da iyileştirilmesini sağlamaktadır. Bizler sağlık dağıtma yolunda sizleri değerli bilgilerle donatacak hocalarınız ile birlikte bu mutlu ana tanıklık ediyoruz. Beyaz önlük sadece bir üniforma değildir. Bir sorumluluktur. Dürüstlüğün, aydınlığın ve saflığın simgesidir. Diş hekimliğinde bilgi ve beceri mutlaka olması gereken şeyler ve bunun için yapmanız gereken çalışmak ve daha çok çalışmak olmalıdır. Beyaz önlükleriniz sizin parlak geleceğinizi temsil ediyor. Rehberiniz bilgi olsun. Yolunuz uzun ve yorucu gözükebilir fakat sizlerin bu zorlukların üstesinden rahatlıkla geleceğinize inancımız tamdır. Bu zorlu yolda hepinize başarılar, yeni ve aydınlık başlangıçlar diliyorum.”

REKTÖR KUTLUHAN: “ÜNİVERSİTE HASTANEMİZDEKİ AMELİYATHANELERE İKİ YENİ AMELİYATHANE DAHA EKLİYORUZ.”

Mezuniyete giden yolda, sağlık alanında beyaz önlük giyme törenlerinin geleceğin ne kadar parlak ve dopdolu olduğunu gösterdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “Diş hekimliği fakültemiz yeni kurulmuş bir fakültedir. Özellikle fiziki şartları gündemimizden düşmeyen fakültedir. İnşallah bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Burada bugün çok önemli bir haber vermek istiyorum. Üniversite hastanemizdeki ameliyathanelere iki yeni ameliyathane daha ekliyoruz. Çok yakın zamanda bu ameliyathaneler çalışmaya başlayacak. Diş hekimliği genel anestezi altında diş tedavisi gereken hastaları için bu ameliyathanelerin birini kullanmak üzere haftanın bir günü için onlara tahsis ettik. Hayırlı uğurlu olsun! Rektör Kutluhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Beyaz önlük taşıması çok kolay, onunla yaşamak onunla anlaşmak onunla görüş birliğine varmak sizler için çok kısa sürsün dilerim. Beyaz önlük giymenin masumluğunu korumaları dileklerimle tüm beyaz önlük giyen öğrencilerimize başarılar, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tören, Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü öğrencileri Alp Çolak ve Zehra Altun’un sahnelediği müzik dinletisi ile devam etti. Müzik dinletisinin ardından Pamukkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni, öğretim üyelerinin takdimi ile 111 öğrencinin beyaz önlüklerini giymeleri ve günün anısına fotoğraf çekilmeleri ile sona erdi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.