Total Banner
ANTİKA SEVDASI DERNEK KURDURDU
351 okunma

ANTİKA SEVDASI DERNEK KURDURDU

Antikacılar Derneği Başkanı Faruk Demirdöğer, antika merakı ve ilgileri nedeniyle yaklaşık yedi yıl önce dernek kurmaya karar verdiklerini dile getirerek, yedi yıldır dernek üyeleriyle birlikte antika eşyalara, nostalji ürünlere, retro ürünlere, imtaş ürünlere olan saygınlığını gelecek nesillere aktardıklarını söyledi.

ABONE OL
10/08/2022 14:07
ANTİKA SEVDASI DERNEK KURDURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antikacılar Derneği Başkanı Faruk Demirdöğer, antika merakı ve ilgileri nedeniyle yaklaşık yedi yıl önce dernek kurmaya karar verdiklerini söyledi. Demirdöğer, “Yedi yıldır dernek üyelerimiz ile birlikte böyle bir mekânda antika eşyalara, nostalji ürünlere, retro ürünlere, imtaş ürünlere olan saygınlığını gelecek nesillere aktarabilmek için hem maddi hem manevi olarak kurmuş olduğumuz derneğimizde bu şekilde faaliyet gösteriyoruz” dedi.

GÜNÜMÜZDE ANTİKAYA OLAN İLGİ NASIL?

Günümüzde tabi ki eskiye yönelik taleplerin olduğundan söz eden Demirdöğer; “Kimisine göre hurda kimisine göre çöp kimisine göre de çok kıymetli ananelerden kalma örf ve adetler kullanılmış eşyalar yaşanmışlıkları olan nostalji ve antika ürünleri olarak görüyor. Tabi ki bunu kimisi maddi olarak satmaya geliyor. Kimisi almaya geliyor. Tabi ki ilgi talep var bu benim ananemde dedem de de vardı. Çok eskilerde onlara ziyarete gittiğimiz de evin de hep görürdük diyorlar. Gelenlerin hoşgörü ile bakıp anılarını tazeleyebildiği bir ortam oluşturduk. Tabi ki almaya satmaya geldiğin de acık arttırma mezat düzenliyoruz. Yaklaşık altı yıldır Türkiye geneli Denizli antika pazarı kurduk. Buna Denizli Pamukkale belediyesi ve büyükşehir belediyesi ilk zamanlar da yardımcı oldular. İncili pınar Salı pazarının oraya pazarımızı kurmuştuk talep olarak Türkiye’nin her yerinden antikacıların gelip sergi açtığı vatandaşın malını alıp sattığı güzel bir ortamdı. Denizli’ye nostalji kattık. Şu anda kapalı bir Pazar yerimiz yok. Biz tabi vazgeçmeden boş bulduğumuz müsait yerlerde sergimizi açmaya devam ediyoruz.14 Ağustos Pazar günü Denizli meserret sokakta sergimiz var. Bu sergiye Antalya, İzmir, Bursa, Aydın, Burdur birçok şehirden antika sever misafirlerimiz gelip sergisini açmaya devam edecek. Denizli halkı için de eskiye dönük anılarını hatırlayacak nostalji havayı tadacağı vakit geçirebileceği güzel bir ortam oluyor. Denizli’ye geldiklerin de maddi manevi katkı da bulunuyorlar. Ama bizim bir Pazar yerine ihtiyacımız var yaz kış sergimizi kurabileceğimiz. Buradan belediyelerimize sesleniyoruz bu geleneği sürdüre bileceğimiz faaliyetlerimiz devam edeceği kapalı Pazar yeri istiyoruz” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.