Total Banner
DENİZLİ’DE YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ MİLLİ ÇOCUK’LA BULUŞTU
316 okunma

DENİZLİ’DE YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ MİLLİ ÇOCUK’LA BULUŞTU

Milli Çocuk Dergisi Denizli Temsilciliği, Denizli sınırları içerisinde bulunan bazı Camileri ve Kur'an kurslarını ziyaret ederek, "Müslüman çocuğun istikameti İslam'dır, Hakk'ı savunan adam, Cuma'nın Çocukları başlıklı Milli çocuk dergileri başta olmak üzere ilk milli ve yerli karakter olan hikaye kitapları serisinden Necmeddinin Dünyası kitaplarını öğrencilerle buluşturdu.

ABONE OL
10/08/2022 10:51
DENİZLİ’DE YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ MİLLİ ÇOCUK’LA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cami ve Kur’an kursu ziyaretleri sırasında bir açıklama yapan Milli çocuk Dergisi Denizli Temsilcisi Ekrem Çetin, Çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı yetişmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu yaz tatilinde Çocuklarını gerek Çınar Kitap Kahveye gerekse Camilerimize ve Kur’an kurslarına göndererek  onları Kur’an’la  buluşturan Ailelere çok çok teşekkür ediyoruz.

AMACIMIZ CAMİLERİMİZİ DOLDURACAK NESİLLER YETİŞTİRMEKTİR

 Peygamber efendimiz Medine’ye Hicret ettiğinde ilk olarak Kuba’da Mescit inşa etti.  Bizler Milli çocuk dergisi Denizli Temsilciliği olarak diyoruz ki; Camilerin imarındaki asıl amaç: bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmektir. “İslam, hayatın merkezine mabet ve mescidi yerleştirerek cami merkezli bir medeniyet kurmuştur.

Rabbimiz Kur’an-ı kerim’de tevbe suresinin 18. Ayetinde “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve Ahiret gününe iman eden, namaz kılan ve zekat verenler imar eder” buyurarak inananları mescit ve mabetlerin imarına teşvik etmektedir. Ancak günümüzde camilerin maddi imarına önem verilirken maalesef manevi imarı sayılacak hususular göz ardı edilmektedir. Camilerin imarındaki asıl amaç: bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmektir. Ahlaki ve manevi kalkınmayı esas almayan anlayışlar bunu gerçekleştiremezler. Bunu gerçekleştirecek olan “önce ahlak ve maneviyat” anlayışını esas alan Ahlaklı nesillerin teminatı sloganıyla yayın hayatına devam eden Milli Çocuk Dergisi okuyucusu çocuklardır.

 MESCİD-İ AKSA VURGUSU

 Hakkın batıla galebesi olan Ayasofya Camiimiz esaretten kurtularak özgürlüğüne kavuştu. Yalnız Mescid-i aksamız da esaret altında. Çocuklarımıza  Ayasofya’yı ve Mescid-i Aksa’yı iyi öğretmeliğiz ki bir Fatih, bir Abdülhamid Han, bir Necmeddin Erbakan, bir Selahaddin, bir hz Ömer yetişsin. İlk kıblesini, ecdadını, bu ülkenin milli ve yerli karekterlerini iyi tanısın. Bizler, Çocuklarımızı Camilerimize, İslami vakıf ve derneklere alıştırmak, milli ve manevi değerlerini benimsetmek için bu hayırlı hizmetleri her zaman devam ettireceğiz.Yarınlarımız; köklerine sıkı sıkıya bağlı, milli şuura ve kültüre sahip, ahlaklı, erdemli, imanlı, cesur ve mücadeleci yeni nesiller üzerinde yükselecektir!

Yüce Allah gençliğimizi, inancından, irfanından ve medeniyet kodlarından koparmak için uğraşanlara fırsat vermesin! dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.