Garenta Denizli Rentacar
ZANATKARLAR İÇİN BÜYÜK BİR NİMET
238 okunma

ZANATKARLAR İÇİN BÜYÜK BİR NİMET

Kın ustası Abdurrahman Doğan, Vergiden muaf olan iş ve meslekleri yapan zanaatkârın önemli bir görev üstlendiğini ifade ederek, hem meslekleri geleceğe taşıdıklarını hem de iş öğrettiğini belirtti. Doğan, elinde zanaatı olup ta mesleğini yapmak isteyenler için vergi muafiyetinin bir nimet olduğunu söyledi.

ABONE OL
11/01/2022 16:09
ZANATKARLAR İÇİN BÜYÜK BİR NİMET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıç kını yapan Abdurrahman Doğan, vergiden muaf olan mesleği icra ettiğini ifade ederek, bunun büyük bir nimet olduğunu ifade ederek yeni başlamak isteyenler için hem gelir kapısı hem de güzel bir hobi olabileceğini söyledi. Doğan, “Vergi muafiyetinden yararlanan kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri icra etmek, başkasına öğretmek devletin desteğiyle bu meslekleri sürdürerek diri tutmaya çalışıyoruz. Vergi muafiyeti belgesi var. Belli bir süre dolduktan sonra bu işi devam ediyorsun. Gerçekten icra ediyor musun diye kontrol ediyorlar. Emekli olup ta elinde zanaatı olan ve zanaatını icra edemeyenler için çok güzel bir uygulama. Hem bütçene katkı sağlıyorsun. Hem de kaybolan bir mesleği icra ediyorsun. Ayrıca bir başkasına da mesleği öğretme imkanı bulunuyor. Bu zanaatların devam etmesi için devletin çok önemli bir uygulamasıdır” diye konuştu.


El dokuma işleri, bakır işlemeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bunlar gibi geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyette bulunanlar esnaf muaflığından yararlanabiliyor.


Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.