Total Banner
“ZAMLAR SANAYİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMIŞTIR”
345 okunma

“ZAMLAR SANAYİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMIŞTIR”

DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, 1 Eylül’ 2022’den geçerli olmak üzere sanayi tarifelerinde elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılmış olan yaklaşık yüzde 50 oranındaki zamlar Türk sanayicisini çok zor durumda bıraktığını söyledi.

ABONE OL
03/09/2022 11:25
“ZAMLAR SANAYİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMIŞTIR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, elektrik ve doğalgaza yapılan zamları eleştirerek; “Söz konusu zamların maalesef sanayicimiz üzerinde çok ağır bir yük oluşturacağı bir gerçektir. Tüm yerel ve global ekonomik zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışan sanayicilerimizin yükü çok fazla artacağı gibi zamların enflasyona olan yansımaları da olumsuz olacaktır. An itibariyle sanayicilerimiz maliyet hesabı yapamamakta, müşterilerine sağlıklı fiyat verememektedir. Üreticilerimiz maalesef önünü göremez, dünya pazarlarında rekabet edemez ve de en vahimi zarar eder noktaya gelmiştir. Dünyadaki mevcut siyasi ve ekonomik gelişmeler de göz önüne alındığında; ülke olarak üretime, istihdama, yatırıma şiddetle ihtiyacımızın olduğu bugünlerde sanayicimizin her zamankinden daha fazla desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır. İçinde bulunduğumuz ekonomik dar boğazdan çıkışın en önemli unsurunun üretmek olduğu gerçeğinden yola çıkarak; sanayicimizin enerji maliyetlerinin düşürülmesi ile ilgili olumlu adımlar atılmasını karar vericilerden önemle talep ederiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.