YAŞLANMAYI GECİKTİRMEK ELİNİZDE
560 okunma

YAŞLANMAYI GECİKTİRMEK ELİNİZDE

Medikal estetik uygulamaları; kadınların sarkma, kırışıklık gibi sorunlarını gidererek olduklarından daha genç görünmelerini sağlıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Bilen, son teknolojik uygulamalardan olan ve kollajenin üretimini tetikleyerek yüzdeki yaşlanma etkilerini azaltan 4 boyutlu güzellik teknolojisi hakkında bilgi verdi.

ABONE OL
07/04/2022 10:13
YAŞLANMAYI GECİKTİRMEK ELİNİZDE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medikal estetik teknolojisindeki gelişmeler; yaşlanmayı yavaşlatmaları için kadınlara sayısız fırsatlar sunuyor. “Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır” söyleminin gerçek olduğu günümüzde, lazer teknolojisi başta olmak üzere pek çok gençleştirme yöntemi, kadınların 5-10 yaş daha genç görünmelerine olanak sağlıyor. Son zamanların en çok rağbet gören uygulaması ise lazerle 4 boyutlu gençleşme. Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Bilen kollajen üretimini artırarak içten dışa gençleşmeyi sağlayan Fotona 4D Lazer uygulaması ile yaşlanma etkilerinin kolayca giderilebildiğini söyledi. Dr. Figen Bilen, cildi sıkılaştıran ve elastikiyet kazandıran bu yöntemin; yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar, göz çevresi, göz kapakları ile dudak çevresindeki kırışıklık ve çizgilenmelerde, ayrıca dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde etkili olduğunu dile getirdi.


SAĞLIKLI VE GÜZEL YAŞLANMA İÇİN KOLLAJEN ŞART


Kollajenin cildimizin önemli bir hammaddesi olduğunu belirten Dr. Figen Bilen, “Kollajen su tutan bir yapı. Hücrelerimiz tarafından salgılanıyor, sentezleniyor ve üretiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren tüm vücutta olduğu gibi cildimizde de yaşlanma başlıyor. Kollajen üretimi azalıyor, kalitesi bozuluyor. Çevresel etkenlerle, genetik yatkınlığımıza bağlı olarak ya da bazı hastalıklardan dolayı cildimizde ciddi yıpranmalar oluyor. Yaşlanmayı durdurmamız mümkün değil. Fakat ne kadar doğru kollajen ürettirebilirsek ya da kaybettiğimiz kollajeni yerine koyarsak, o kadar yaşlanma sürecini yavaşlatabiliriz. Bu yolla cildin içindeki elastik dokuyu toparlayabiliyoruz” diye konuştu.


YÜZDE VE BOYUNDA KIRIŞIKLIKLAR GİDERİLİYOR


4D uygulaması ağız içinden başlıyor. Ağızda mukoza dediğimiz ağız boşluğunun iç yüzeyinin tamamına kollajenin artması, hacimlenmesi ve geri kazanılması için lazer uygulaması yapılıyor. Böylece yanaklara ve dudaklara içerden dışarıya etki ediliyor. Böylece; burundan dudaklara, dudaklardan çeneye doğru inen çizgilerin giderilmesi ve dudak hacminin yenilenmesi sağlanmış oluyor. Daha sonra yüz bölgesine, göz ve dudak çevresine uygulama yapılıyor. Bu da, cilt tonunu ve gerginliği geri kazandırıyor, yanak ve çene bölgelerindeki dokuyu gençleştirip iyileştiriyor. Cilt; adeta peeling yapılmış gibi pürüzsüz oluyor, ciltteki renk ve ton farklılıkları azalıyor, cilt elastikiyeti ve sıkılaşması sağlanıyor. İşlem sonunda; yüzde, boyunda ve dekolte bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar azalıyor. Göz çevresi toparlanıyor. Dudak çevresindeki çizgilenmeler azalıyor. Gıdı bölgesindeki yağları eritiyor.


DOĞAL VE HACİMLİ DUDAKLAR


4D teknolojisi, kadınların dudak dolgusu ve gençlik aşısına alternatif olarak da tercih ettikleri bir yöntem. Dudaklarının çok belirgin olması yerine canlanmasını ve doğal görünmesini isteyenler bu yöntemi tercih ediyorlar. Kollajeni yenileyip dudakları canlandıran, hacim kazandıran bu yöntem dudak çevresindeki ince kırışıklıkları da toparlıyor.

GÖZ ÇEVRESİNDE GÜVENLE KULLANILIYOR


Göz çevresi estetik anlamda çok zor bir bölge. Fotona 4D; göz çevresi kırışmalarında, sarkmalarında, kaş düşüklüğünde, morarmalarında, yorgunluk ifadesi olan gözlerde, ödemler şişmelerde de kullanılabilen bir teknoloji. Göz kapaklarına uygulanıyor. Göze zarar vermesi söz konusu olmadığından göz koruması kullanılmasına dahi gerek kullanılmıyor. Gerekli görüldüğünde kaşa da uygulanıyor.


SAÇ DÖKÜLMESİNİ YAVAŞLATIYOR


Fotona 4D Teknolojisi saç dökülmesine karşı saç köklerine de uygulanıyor. Saç köklerini uyaran, saçın gelişimine katkı sağlayan, oradaki kökleri canlandıran, kan dolaşımını artıran ve böylelikle saçın üretilmesi için tetikleme başlatan bir yöntem. Uygulama sonrası saç dökülmesi azalıyor. Yöntem ellerde de yaşlanma etkilerini azaltmak için uygulanıyor. Kollajen üretiminin artmasıyla daha nemli ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor.


AĞRISIZ AMELİYATSIZ BİR UYGULAMA


Ağrı sızı çekmeden, iğne yapılmadan, ameliyat olmadan cildini toparlamak, kollajen sentezini artırmak isteyenler Fotona 4D teknolojisini tercih ediyor. Bu yöntem, ameliyat olmadan, enjeksiyon (iğne) olmadan, ağrısız sızısız olarak yaşlanma etkilerini azaltıyor. Fotona 4D; içinde 4 ayrı basamağı içinde barındırabilen bir teknoloji. Dolayısıyla bu uygulama yapıldığında, cildi sıkılaştırmak için, gözenekler için, kırışıklık için farklı işlemlere ihtiyaç duyulmuyor. İçten sıkılaşma yapabilen başka bir yöntem de yok. Her şeyi kompakt bir şekilde sunabilen özel bir teknoloji. 30’lu yaşlardan itibaren vücudumuzdaki kollajenin azalması nedeniyle yaşlanma etkileri ortaya çıkmaya başlıyor ve bu noktada 4D teknolojisi devreye giriyor. Kötü beslenme ve sigara kullanımı nedeniyle kollajen üretimi daha erken yaşlarda da azalmaya başlayabiliyor. 4D Gençlik teknolojisi erkeklere de uygulanmasına karşın daha çok kadınlar ilgi gösteriyor. 18 yaşından 70 yaşına kadar her yaştan insana uygulanabilen yöntemin her hangi bir yan etkisi yok. Uygulama sonrası hasta hemen günlük yaşantısına dönebiliyor.


ORTA YAŞ KADINLARA 2 SEANS YETERLİ


Dr. Figen Bilen’in verdiği bilgiye göre, yaşlanmanın henüz başladığı, cildin daha az yıprandığı ve kırışıklıkların daha az olduğu 30’lu 40’lı yaşlarda 2 seans uygulanması istenilen sonuç için yeterli oluyor. Uygulamanın etki süresi içe 2 yıl kadar sürüyor. Kırışıklıkların daha derin olduğu daha ileri yaş kadınlarda ise ilave seanslar eklenebiliyor, 6 ay veya 1 yıl sonra uygulamanın tekrarlanması gerekebiliyor.

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.