Total Banner
YAPTIRIMLARA SELAM DURANLAR ÇARESİZDİR!
317 okunma

YAPTIRIMLARA SELAM DURANLAR ÇARESİZDİR!

Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ABD’nin komşumuz ve dostumuz Rusya'ya karşı uyguladığı yaptırımlara selam durmaktadır. Hükümet, ABD'den gelen bir mektup karşısında bile dik duramıyor. Sayın Bakan, açıklamasında Atlantik Sistemi içerisinde çırpınmaktadır. Dolayısıyla Türkiye'yi borca batıran sisteme teslim konumundadır.

ABONE OL
01/09/2022 10:59
YAPTIRIMLARA SELAM DURANLAR ÇARESİZDİR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BU HÜKÜMETLE Mİ BAĞIMSIZ EKONOMİ UYGULANACAK?

Soru açıktır: Bu hükümet ile mi bağımsız ekonomi programı uygulanacak? Oysa Türkiye bu yaptırımları altın fırsata dönüştürerek ekonomik dar boğazdan çıkar. Bakana ve yaptırımlara boyun eğen TÜSİAD çevresine bir kez daha hatırlatıyoruz: Atlantik sisteminin Türkiye’ye vereceği mazotu yok, doğal gazı yok. Batı’nın kendisi derin enerji krizi içerisinde ama Türkiye’nin komşuları olan Rusya’nın, İran’ın ve Irak’ın mazotu da var, doğalgazı da var. ABD’nin Rusya ve İran yaptırımlarına boyun eğen Ak Parti hükümeti, patlıcan, biber ve domates fiyatlarının yükselişi konusunda acizdir. Enflasyonu indirme vaatleri masaldır.

ABD DENETİMİNDE ÜRETİM PROGRAMI UYGULANAMAZ!

ABD denetiminde üretim devrimi olmaz. ABD denetiminde “yatırım, istihdam, üretim” programı uygulanamaz. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği “yatırım, istihdam, üretim, ihracat” programı ancak ve ancak bağımsız bir hükümetle hayata geçirilir. Çünkü bu programın vazgeçilmezleri, tasarruftur, planlamadır ve kamuculuktur.

İŞ YİNE VATAN PARTİSİ’NE DÜŞTÜ!

ABD’nin küstahça ekonomik dayatmaları karşısında çaresiz olanlar, Vatan Partisi’nden kopya ettikleri programı hayata geçirmekte de çaresizler. Sayın Maliye Bakanı Nebati, yine Rus uçağını düşürdü. İş bir kez daha Vatan Partisi’ne düştü.

RUSYA, ÇİN VE İRAN’A YAPTIRIMLARI TANIMIYORUZ!

Rusya, Çin ve İran’a yaptırımları tanımıyoruz. Üretim Devrimi, başı dik Türkiye’nin yapacağı iştir. ABD yaptırımlarına boyun eğenler, ekonomik çıkmazdadır. Ama Türkiye ekonomik çıkmazda değildir. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı üreticilerin milli hükümeti, bağımsız ekonomi politikasıyla Rusya’dan ve İran’dan ucuz enerji alır. Traktörün deposuna ucuz mazotu doldurur. Su motorlarına ucuz elektrik verir. Sanayiye ucuz doğalgaz ve enerjiyi sağlar. Tır şoförüne ve taksiciye ucuz mazot verir. Turizm merkezlerine komşularımızdan milyonlarca turist gelir. Türkiye Rusya’yla dünya arasında hava trafiğinin, finans bağlantılarının ve tedarik zincirinin üssü haline dönüşür. Çin’den büyük yatırım sermayesi gelir. Türkiye bir üretim üssüne dönüşür. Patlıcan, biber fiyatı düşer, üretici baş tacı olur ve üretir. Türkiye üretim devrimini başarır ve halkımız refaha ulaşır.

Bu program bir seçenek değil, mecburiyettir. Vatan Partisi hükümet görevlerine hazırdır ve milletimizden başı dik üreten Türkiye için hükümet görevi talep ediyor.”

                                                                                                                                                             Mehmet Çobanoğlu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.