Denizli Orman Bölge Müdürlüğü, Kale İlçesi Muslugüme Mahallesi mevkiinde çıkan orman yangınlarının söndürülmesi sonrası Etüd Proje Başmühendisliğince ağaçlandırılma projelerine ara vermeden başlandı.
Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Ağaçlandırma sahalarının alan tespiti için İnsansız Hava Aracı (İHA) Drone ile çekimi yapılan bindirmeli hava fotoğrafları bilgisayar ortamında ortofotoya dönüştürüldü. Bu sayede yangından zarar gören alanların en doğru ve güncel saha dökümü elde edilerek daha pratik ve sağlıklı projeler yapılırken, yanan orman alanlarının ağaçlandırma çalışmalarına da en kısa sürede başlıyoruz” denildi. Abdullah GÖNÜLTAŞ
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.