VATANDAŞLARA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ SORDUK
630 okunma

VATANDAŞLARA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ SORDUK

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Horoz Gazetesi olarak vatandaşlara Ülkemizde kadına değer veriliyor mu? Şiddeti nasıl önleyebiliriz? Hükümet buna nasıl bir çözüm bulabilir? Sorularını sorduk.

ABONE OL
09/03/2022 17:19
VATANDAŞLARA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ SORDUK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla vatandaşlara mikrofon uzattık. İşte vatandaşların cevapları…


“Kadınla asla değer verilmiyor. Şöyle diyeyim kadınlar evlatlarını yetiştirirken, benim oğlum yapar, benim oğlum şudur benim oğlum budur, aslan oğlum demeyecek. Kızlarını kısıtlamayacak, oğluyla kızını eşit yetişecek, belki bu dönem değil ama bir sonraki nesil için iyi olabilir. Hükümet de bir ataerkil toplum var. Sürekli erkekler ön planda kadınların çok fazla ön planda olduğunu düşünmüyorum. Kadınlarda da ön planda olan kadınları eziyor. Kadınlar kadınları ezerse zaten erkeklere hiçbir şey kalmaz haliyle onlar da yapar bunu.”


“Ülkemizde kadına değer verilmiyor. Cinayetleri önlemek için kökünden kesmek lazım. Erkeklerdeki suç kıskançlık. Kıskançlığa bir çözüm bulmalılar.”


“Ülkemizde kadına değer verilmiyor. Verilecek çok iyi olacak da cinayetler, boşanmalar, aldatmalar idare edilmiyor. Hükümetin buna el atması lazım. Cezaların yükseltilmesi gerek. Bir kadının, bir kızın kolu kırılıyor, dövülüyor direk serbest bırakılıyor. “


“Kadına değer verilmiyor. Kadınları el üstünde tutmalılar bence erkekler. Şu zaman da herkes böyle aslında erkeklerin birbirinden farkı yok. Kadınların da kendini savunması için daha fazla kendilerini ifade edebilmeleri gerekiyor. İdam gelmeli bence ama yine de bir çözüm bulunabileceğini zannetmiyorum.”


” Maalesef kadınların ülkemiz için bir önemi yok. Erkekler değişmedikçe bu sorun çözülmez. Kıskançlık, maddi sıkıntılar her şey aslında bir problem. Adaletli değil hükümet bu konuda umarım bir çözüm bulunabilir.”


Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.