VALİ ATİK: BİR YAŞAM BİÇİMİ, BİR İDEAL, BİR TUTKUDUR ÖĞRETMENLİK
189 okunma

VALİ ATİK: BİR YAŞAM BİÇİMİ, BİR İDEAL, BİR TUTKUDUR ÖĞRETMENLİK

ABONE OL
23/11/2022 14:56
VALİ ATİK: BİR YAŞAM BİÇİMİ, BİR İDEAL, BİR TUTKUDUR ÖĞRETMENLİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ali Fuat Atik 25 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin toplum ve Türkiye için önemine dikkat çeken Vali Atik “Öğretmenlik, toplumumuz ve ülkemiz için büyük hedefleri olan ve büyük hedefler sahibi nesiller yetiştirmek için mücadele eden bir ruha sahip olmak, evlatlarım dediği öğrencileri için örnek bir yaşam biçimi sunmak, geleceğe umutla bakan minik yüreklerin hayatlarını dönüştürme potansiyelini elinde tutan bir yol gösterici olabilmektir.” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin anlam ve önemini vurgulayan Vali Atik, “Öğretmenlik, asla salt bilgiyi aktarmak değildir. Yavrularımızın çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ve özelliklerine sahip olabilmesi için; ilmi, hakikati, doğruyu ve güzeli bulabilmesi için kendi ömür sermayesini tüketen, tüm diğer meslekleri mümkün kılan, kutsal bir görevdir öğretmenlik. Ülkemizin dört bir köşesinde, bu kutsal görevi büyük fedakârlık göstererek yüreğindeki sevgi ve zihnindeki ilmin ışığıyla icra eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü yürekten kutluyorum. Öğretmen; karanlık ve uçsuz bir dehlizdeki fener, sonu bilinmeyen tehlikelerle dolu bir yolda kılavuz, yalnızlık ve gayesizlik buhranına düşmek üzere olan bir genç için arkadaş, karanlık bir gecede kurulan hayallerin mavi gökyüzü altında gerçekleşmesine aracı olan bir hayat rehberidir.” İfadelerini kullanndı.

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ”NÜ BİR KEZ DAHA KUTLUYORUM”

Toplumun gerçek mimarlarının öğretmenler olduğunu söyleyen Vali Atik şunları kaydetti: “Eğitim ordusunun kahraman neferleri olarak sizlerin, milletimizin âli menfaatlerini gerçekleştirme yolunda, kültürümüzü ve manevi değerlerimizi özümsemiş aynı zamanda evrensel değerlere de vakıf nesiller yetiştirmek için canla başla çalışacağınıza yürekten inanıyorum. Hiç şüphe yoktur ki ülkemiz, idealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen ve geliştiren öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşüne azimle devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevleri başında şehit düşen ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; gece gündüz demeden, ülkemizin her köşesinde, zor şartlar altında ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli, manevi değerlerimizi, evrensel ilkeleri yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü bir kez daha kutluyorum. Yüreğindeki insan sevgisini hiçbir vakit kaybetmeyen elleri öpülesi öğretmenlerimize saygı ve selamlarımı iletiyor; hepsine mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.” HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.