Garenta Denizli Rentacar
“TURİSTİN İLGİSİ PAMUKKALE’YE DAHA ÇOK ÇEKİLMELİ”
803 okunma

“TURİSTİN İLGİSİ PAMUKKALE’YE DAHA ÇOK ÇEKİLMELİ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan yılda 2 milyondan fazla yerli ve yabancı turisti ağırlayan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’nin turizmden daha çok pay alması için düzenlenecek ‘Pamukkale Festivali’yle yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha fazla çekilmesi gerektiğini söyledi

ABONE OL
15/04/2022 12:54
“TURİSTİN İLGİSİ PAMUKKALE’YE DAHA ÇOK ÇEKİLMELİ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, pandemi yasakları nedeniyle geride kalan iki yılda turizm sektöründe istenilen seviyelere ulaşılmadığını, bu yılda turizm sezonunun Ukrayna – Rus Savaşının gölgesinde açıldığını söyledi. Çok büyük bir organizasyon ve programla yapılacak ‘Pamukkale Festivali’yle yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha fazla UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’ye çekilmesi gerektiğini anlatan Yılmaz, “Şifalı suyu, beyaz travertenleri ve Hierapolis Antik Kentiyle birlikte yılda 2 milyondan fazla yerli ve yabancı turisti ağırlayan Pamukkale ilimiz için olduğu kadar ülkemiz içinde çok önemli bir turizm merkezidir. Dünyaca ünlü elimizde böyle bir güzellik varken, bacasız sanayi turizmden daha çok pay almamız gerekir. Bunun içinde Pamukkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan geniş katılımlı bir festival düzenlenmesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha çok çekilmesinin zamanı gelmiştir” dedi.


MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak 46. Turizm Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Yılmaz açıklamasında ‘bacasız sanayi’ olarak nitelendirilen turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesinde planlamanın ve pazarlama faaliyetlerinin önemine dikkat çekti. Denizli’nin UNESCO’nun Dünya Miras listesinde yer alan beyaz travertenleriyle şifalı suyuyla ünlü Pamukkale gibi eşi benzeri olmayan bir güzelliği elinde bulundurduğunu, hemen yanında kırmızı şifalı suyuyla ünlü Karahayıt gibi sağlık turizmine ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir bölgenin olduğunu anlatan Yılmaz, “Turizm ülkelerin kalkınmasında ve kültürel arası etkileşimde önemli bir sektördür. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip, doğası, iklimi, görülmeye ve gezilmeye değer yöreleri ile Türkiye’miz, turizm cenneti bir ülkedir. Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınından büyük ölçüde etkilenen sektörlerin başında gelen turizmin, salgının yavaşlaması ve bitimi ile birlikte tekrar eski canlılığına kavuşacağından hiç şüphemiz yoktur. Fakat burada önemli olan ülkemiz turizmini yılın geneline yaymak, çeşitliliğini artırmak, sunumunu iyi yapmak ve sunulan hizmetin kalitesini artırmaktır. Ayrıca rekabet edilebilirliği de göz önünde bulundurarak, sunduğunuz üründen müşteri memnuniyetinin sağlanmasının turizmde sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıdığını unutmamak gerekir. Yenidünya düzeninde ihtiyaçları iyi belirlemek, geleceğe yönelik planlar yapmak, sürekli araştırmak ve sahip olunan ürün ve bilgiyi fırsata çevirmek, turizmin bugünkü yapısında olmazsa olmazlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ben bu vesileyle tüm turizmcilerin ve sektör çalışanlarının 46’ncı ‘Turizm Haftasını’ kutluyorum” dedi.

Editör :Salih ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.