TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ DAHA UCUZ
661 okunma

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ DAHA UCUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda alışveriş yapmasıyla gündeme gelen Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde ürün fiyatlarında diğer zincir marketlerine kıyasla ucuzluk söz konusu. Birçok üründe birim fiyatında 2,3 TL’lik fark var.

ABONE OL
21/12/2021 13:39
TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ DAHA UCUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiftçiyi ve tarım işleri ile uğraşan kişileri korumak ve kollamak amacı ile kurulmuş olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarım sektörün yatırım yapmak isteyen vatandaşları desteklemenin yanında üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi görüyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve Tarım Kredi Kooperatif Marketleri çiftçilerden ve tüketicilerden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. 47 il ve 227 ilçede olmak üzere 483 marketi bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerinin bu büyümesi halka ucuzluk olarak geri dönüyor. Son zamanlarda birçok ürünün fiyatına zam gelmesiyle tarım kredi marketleri vatandaşın uğrak yeri oldu. Hemen hemen her üründe diğer zincir marketlere kıyasla etiketler 1,2 TL far ediyor. Bu fiyatlar tek üründe pek fark edilmese de toplu alışverişlerde toplam açıkça hissediliyor. Cüzdanları etkileyen bu fark da vatandaşın Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine rağbet göstermesine sebep oluyor.

“KURUŞ İNDİRİM FARKLARI BİLE ÖNEMLİ”

Tarım Kredi Kooperatifi Denizli mağazası çalışanı aradaki fiyat farklılıklarını: ‘Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde alışveriş yapmıştı. O günden sonra tarım kredi mağazalarımız bence biraz daha bilinir hale geldi. Mağazalarımızda farklı müşteri yüzleri görmeye başladık. Daha sonraki günlerde un, yağ ve şekere 1 adetlik satış kotası gelmişti. Bunun haberi de oldukça yapıldı. Baya gündemde kalmıştı. Yetkililerin böyle bir yola başvurmalarının sebebi satışı engellemek değil ürünlerimiz ve indirimlerimizden, tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilmesiydi. Zaten bununla ilgili açıklama yetkililer tarafından yapıldı. Şu anda satışlarımız gayet iyi. Müşterimiz fiyatlardan memnun. Çünkü diğer marketlere oranla bizim ürünlerimiz daha ucuz. Bunu etiketlerde bariz bir şekilde görebiliyorsunuz.’ Diyerek değerlendirdi. Tarım Kredi Kooperatif mağazasına alışveriş yapmaya gelen müşteri Mustafa Yıldırım: ‘Burası diğer marketlere göre daha avantajlı. Arada çok fark olmasa bile toplu alışverişlerde o fark ortaya çıkıyor. Artık neresi daha ucuzsa oradan alıyoruz. Bu günlerde sürekli market indirimlerini takip etmeye başladık.1 TL bile artık çok önemli. Hatta benim için kuruş indirimleri bile önemli. Emekli maaşımla geçinmeye çalışıyorum. O yüzden kuruşları bile hesap ediyoruz. Hangisi hesaplı ise hangisi cebimizi yakmayacaksa oradan almaya çalışıyoruz. Tarım kredi mağazalarının açılması ve ürün çeşitliliğin yanı sıra halka yönelik avantajlı fiyat sunmasının da vatandaş için iyi olduğunu düşünüyorum.’ Dedi.

 FİYATLAR

5 kg Ayçiçek yağı: 123,90 TL

2 kg un:22,90 TL

3 kg çay 109,50 TL

30lu yumurta:38,90 TL

900 gr zeytin 29,90 TL

3 kg yoğurt: 22,50 TL

4200 kg salça: 59,80 TL

5 kg pirinç:64,90 TL

5 kg kuru fasulye:81,00 TL

1 kg nohut: 11,75 TL

1 kg barbunya:25,90 TL

1 kg kırmızı mercimek:12,75 TL

FATMA HAYTAN HEPEKBİÇ     ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.