Termometrelerin 39 dereceyi gördüğü şehirde, bu hafta başından itibaren yağış görülse de dengesiz seyreden hava koşulları vatandaşı bezdirdi. Bunun üzerine şişe suya gelen zamlarda eklendi. Vatandaş ekmek parası ile aynı fiyatta olan pet şişelerdeki suya para ödemek istemezken bu sırada imdatlarına soğuk su dolapları yetişti. Hayırseverlerin semtin birçok sokağına koydurduğu soğuk su dolaplarından akan buz gibi suyu, vatandaş şişelere doldurarak içiyor. Birçok dolabın yanına bardak koyulsa da halk hijyen tedbirlerine karşı onu kullanmayı tercih etmiyor. Sokakların kalabalık olan noktalarına yerleştirilen bu soğuk su dolapları sayesinde hem hayırseverler amacına ulaşıyor hem de vatandaş bunaltıcı sıcaklarda buz gibi ücretsiz sudan faydalanmış oluyor.
FATMA HAYTAN ÖZEL HABER
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.