Garenta Denizli Rentacar
 “SARAYKÖY HALKI ADINA CEVAP BEKLİYORUZ”
183 okunma

 “SARAYKÖY HALKI ADINA CEVAP BEKLİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Önceki Dönem İlçe Başkanı Mehmet Salih Konya, Sarayköy Belediyesi’nin arsa satışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyenin kasasına ciddi bir para koyuyorsun ama ortada ciddi yapılmış bir şey göremiyorsun. İşçilerden bahsediyorsun. Eserlerden bahsediyorsun, Sarayköy halkının mallarını satıyorsun. Biz buradan Sarayköy halkı adına cevap bekliyoruz.” dedi.

ABONE OL
18/09/2023 12:00
 “SARAYKÖY HALKI ADINA CEVAP BEKLİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Önceki Dönem İlçe Başkanı Mehmet Salih Konya, Sarayköy Belediyesi’nin arsa satışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Belediyenin yapmış olduğu hoyratça harcamalar ve çekmiş olduğu krediler verilmeyecek cevaplara yönelik arayış. İlk konumuz bundan birkaç ay önce çekilmiş 17 milyonluk kredi bu parayı çektiler ve kullandılar. Bu paraya yönelik yapmış olduğumuz sorgulamada bize verilen cevap EYT’den emekli olacak personele yönelik mağduriyet yaşanmaması ve personelin haklarını, tazminatını ellerine verilecek diye sunum yapılmıştı. Ancak ortaya çıkan hiç öyle olmadı. Belediye personelinden duyduklarımız kimisinin eksik aldığını, kimisinin tam alamadığını öğrendik. Muhataplarından duyduklarımız bununla sınırlı değil belediye personelinin Başkan Ahmet Necati Özbaş’ın kapısına çalıp bizim hakkımız nereye gittiğini sorması çalışanların hakkıdır.”

“20’NİN ÜZERİNDE TAŞINMAZ 20 MİLYON DEĞER KARŞILIĞINDA SATILDI”

Bir diğer konu ise Altıntepe Bölgesinde 20’nin üzerinde taşınmazın 20 milyon değer karşılığında satıldı. Sarayköy halkı tepki gösterdi. Ama hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadan satıldı. Burada bize cevap olarak Kapalı Yüzme Havuzu tesisi için ekstra doğan maliyetler için harcayacağım cevabı geldi. Bu tesis Spor Toto ihale üzerinden firmaya verip bize kazandırıyor. Maliyeti Spor Toto karşılıyor. 18 Milyon lira ekstra için satış yaptığını söyleyen Başkan Ahmet Necati Özbaş, kasasına koyduğu para 20 milyon liranın üzerinde, 18 Milyonunu Spor Toto veriyorsa ekstra için maliyetin üzerinde satış yapıyorsanız bu hesapta ya yanlışlık var ya da siz hesap bilmiyorsunuz ya da Sarayköy’ün parasını çarçur ediyorsunuz.

Başkana sorumuz Altıntepe Mahallesinde 12 taşınmazın 40 milyonun üzerinde gelir sağlamak için satış yapıyorsunuz bu paraya yönelik bir sorumuz daha olmadı. Ancak belediyenin kasasına ciddi bir para koyuyorsun ama ortada ciddi yapılmış bir şey göremiyorsun. İşçilerden bahsediyorsun. Eserlerden bahsediyorsun, Sarayköy halkının mallarını satıyorsun. Biz buradan Sarayköy Halkı Adına cevap bekliyoruz” dedi.  HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.