Total Banner
SAĞLIK HİZMETLERİ MASAYA YATIRILDI
332 okunma

SAĞLIK HİZMETLERİ MASAYA YATIRILDI

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Başkanlığında İlçe Sağlık Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve Entegre İlçe Devlet Hastanesi Başhekimlerinin katılımıyla Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.

ABONE OL
06/09/2022 15:24
SAĞLIK HİZMETLERİ MASAYA YATIRILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; merkez ve ilçelerde yürütülen sağlık hizmetlerinin titizlikle sürdürülmesinin önemli olduğuna değinerek; “  Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında aşılama, kanser taramaları, sağlıklı beslenme, anne, bebek, çocuk, ergen üreme sağlığı, kronik hastalıkların önlenmesi, bağımlılıkla mücadele gibi birçok konuda toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik birçok faaliyet yürütüyoruz.  Bu noktada sizler ilçelerdeki sağlık sistemimizin gözü ve kulağısınız. Vatandaşlarımızın sağlığı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık Müdürü Öztürk’ün açılış konuşmasından sonra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat tarafından yapılan sunumla Birinci Basamak Sağlık kuruluşlarında yürütülen sağlık hizmetlerinin güncel durumu değerlendirildi.  Ayrıca 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında yapılacak etkinlikler üzerinde istişare edildi.

Toplantı İlçe Sağlık Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve Entegre İlçe Devlet Hastanesi Başhekimlerinin talep ve görüşlerinin alınmasıyla sona erdi. Abdullah GÖNÜLTAŞ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.