Total Banner
SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLAR KAN BAĞIŞI
219 okunma

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLAR KAN BAĞIŞI

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Güney Ege Bölge Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağış kampanyasında Denizli Devlet Hastanesi ve Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan Kızılay kan bağış noktalarında sağlık çalışanları ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.

ABONE OL
27/08/2022 10:40
SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLAR KAN BAĞIŞI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zaman zaman kan stoklarının azalması, kan bağışının az olması ve kanın sürekli ihtiyaç olmasından dolayı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Güney Ege Bölge Kan Merkezi tarafından ‘Şifa Veren Eller Kan Veriyor’ temalı kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyada Denizli Devlet Hastanesi ve Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan mobil kan alma noktalarında 2 gün boyunca sağlık çalışanları ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.


“YAPILAN BİR KAN BAĞIŞI İLE HAYAT KURTARABİLİRSİNİZ”
Kan bağışının hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, bir ünite kan bağışı ile 3 kişinin hayatının kurtarılabileceğini söyledi. Kan bağışı konusunda örnek olmak amacıyla Denizli İl Sağlık Müdürlüğü olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirten Öztürk; “Türk Kızılayı Güney Ege Bölge Kan Merkezi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Müdürlük olarak kan bağışı kampanyası düzenlemeye karar verdik. Zaman zaman kan stoklarının azaldığını bildiğimiz için sağlık çalışanları olarak kan bağışında bulunmak ve örnek olmak istedik. Kan bağışı konusunda hepimizin özverili olması gerekmektedir. Çünkü vatandaşlarımıza bir ihtiyaç halinde Kızılay’ın kan stoklarının yeterli olması gerekir. Yine yapılan her bir kan bağışının hayat kurtaracağı da unutulmamalıdır. Biz sağlık çalışanları olarak belirli periyotlarla geçtiğimiz yıllarda da kan bağışı kampanyaları düzenlemiştik. Umarım vatandaşlarımız da her an kana ihtiyaç duyulabileceği düşüncesiyle daha duyarlı olurlar ve kan verme noktasında Kızılay’a destek olurlar. Düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamızda toplamda 80 ünite kan toplayarak ihtiyaç halinde 240 kişiye hayat olacak kan stoku temin edilmiş oldu. Kan bağışında bulunun tüm sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Sevilay KAYAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.