Garenta Denizli Rentacar
PET SHOP SAHİPLERİ DERTLİ
1435 okunma

PET SHOP SAHİPLERİ DERTLİ

Pet Shop işletmecileri herkesin Pet shop açtığını ifade ederek; “Bilen bilmeyen herkes bu işin içinde. Bu iş için sıkı denetimler getirilmeli” açıklamasında bulundu.

ABONE OL
22/04/2022 14:32
PET SHOP SAHİPLERİ DERTLİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli pet shoplar çok fazla açılmaya başladığını ifade eden pet shop sahibi Mehmet Ali Şen, “Gıda sektörlerinin yanında daha önceki yıllarda açılmasına izin verilmezdi şimdi açılıyor. Mali petshop sahibi Mehmet Ali Şen; “Yaklaşık 12 yıldır bu sektörün içindeyim. Çocukluktan gelme hayvanlara olan ilgim dolayısıyla bu sektöre geçiş sağladım. Petshoplar Denizli’de son zamanlarda çok fazla açıldı. Daha önceleride denetleme olurdu. Belediyenin bir kursu olurdu sınava girerlerdi geçtikleri zaman bir belge verilir bu belge sayesinde dükkan açma hakkımız olurdu. Artık o belge kalktı kendi işinde başarılı olamayan herkes petshop açmaya başladı. Özellikle müşteriler belgesiz petshoplardan alışveriş yapmamalı. Önceden Tarım Bakanlığı bunun kontrolünü yapıyordu. Bu belge olmadan izin vermiyordu. Denizli’de çok az kişide var bu belge en fazla otuz dükkan da vardır. Kuşların bile sinsini bilmeyen insanlar petshop açıyor. Bazı cins balıklar bir arada yaşayamıyor. O balıkları bir araya getiriyorlar. Ölmelerine sebep oluyor. Her kuş aynı kafesin içinde bulunamaz. Örneğin; bir muhabbet kuşuyla bir cennet papağanı aynı kafesin içinde bulunamaz. Hayvanlar üzerinden para kazanıyorlar ama bunu kuralına uygun yapmamız gerekiyor. Fanus içinde aynı şekilde sadece Japon balığı ve beta balığı burada yaşayabilir. Önümüze gelen balığı fanusun içine koyamayız. Bunların satışını yaparken de müşteriyi uyarmamız gerekir. Her dükkanda fiyatlar farklı belirli markalar var daha çok bilinen örneğin bizde doksan lirayken farklı bir dükkanda yetmiş beş seksen lira olabiliyor. Bunların sebebi arabacı diye tabir ettiğimiz vatandaşlar var. Bunlarda tarihi oynanmış mamalar olabiliyor. Tabi hepsi için geçerli değil ama yüzde sekseni bu şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
Biz burada hayvan satışı yapmıyoruz. Evlerden sahiplendirme yapıyoruz. Her isteyene hayvan sahiplendirilmesi yapılmaz. Mesela aileler çocuğum onu istedi. Bunu istedi diye alıyorlar canlılar oyuncak değil eğer çocuğunuz eğlenmek istiyorsa onlara oyuncak alın” dedi.


Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.