PAÜ’DE TIP BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
923 okunma

PAÜ’DE TIP BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

ABONE OL
17/03/2022 13:39
PAÜ’DE TIP BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PAÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen ve hafta boyu sürecek etkinlikler arasında konserlerden tiyatro oyunlarına, tıp ve sağlık koşusundan ebru sanatı aktivitesine birçok etkinlik yer almakta. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen resmi töreni ile başladı. Törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik başta olmak üzere PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Büyükşehir Başkan V. Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları; Doç. Dr. Tuba Sarı ve Doç. Dr. Mehmet Yücens, Denizli Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. R. Hakan Erbay öğretim üyeleri, hayırseverler, davetliler ve öğrenciler katıldı.


“HİZMETTE EKSİLTME YAPMADAN COVİD MÜCADELESİNDE YER ALABİLDİK”


Törende konuşma yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, sözlerinin başında tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlarken, aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi. Sözlerinin devamında Üniversite adına yakın bir süreçte yaşanılan olumlu gelişmelere değinen Rektör Kutluhan şu ifadelere yer verdi: “Üniversitemiz fakülteleri arasında eksikliğini hissettiren ziraat fakültemiz Allah’a şükür kabul edildi. Cumhurbaşkanımızın onayından geçti. Ziraat fakültemiz üniversitemize Denizli’mize ve ülkemize hayırlı olsun. Yine Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu fakülteye çevrildi. Bu da üniversite adına çok değerli bir gelişme oldu. Hayırlı olsun. Biz güzel gelişmede TEKNOFEST akademik paydaş üniversiteler arasına girmemiz bizi oldukça gururlandırmıştır. TEKNOFEST ödüllerine doymayan üniversitemiz paydaş olmanın da gereklerini yerine getireceğinden kuşkum yoktur. Yine bizleri gururlandıran şehrimiz adına övünç duyacağımız gelişme ise 42. Uluslararası Arkeoloji Kongresi’nin Denizli’de yapılacak olması. Üniversite-şehir bütünleşmesinin en güzel örneği bu kongrede yaşanacaktır. Kongrenin paydaşları; Valiliğimiz, Üniversitemiz, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı olması ayrı bir güzelliktir. 23-27 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz kongremizin başarılı geçeceğine inancımız tamdır. Ülkemiz ve dünya Covid mücadelesini yapmaktadır. Bu mücadele de başta sağlık bakanlığımız önemli rol üstlenmiş, en ücra köşelere kadar mücadeleyi noksansız yürütmektedir. Üniversiteler ise öncelikle eğitimden sorumlu iken PAÜ Tıp Fakültesi ve PAÜ Hastaneleri hem eğitim hem hizmet hem de Covid’le mücadele de ilimizde önemli rol üstlenmiştir. Bu mücadelenin sırrı hem hizmette eksiltme yapmadan Covid mücadelesinde yer alabilmekti. Bu konuda sağlık bakanımızın şahsıma üniversitemizin Covid’deki mücadelede vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür etmiştir. Bizde kendilerine teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz. Mücadelenin en önemli unsuru ise pulmonoloji merkezini bize bağışlayan Bezsan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Akçay ve Ailesine çok teşekkür ediyorum.” Açılışta konuşma yapan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, öğrencilik yıllarında aynı dönemde tıp fakültesinde öğrenim gören öğrencilerin sosyal hayatın içinde olmadıklarını gözlemlediğini ifade ederken, tıp fakültesinde öğrenim gören öğrencilerin kendilerinden vazgeçip kendilerini topluma adadıklarını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik eden Vali Atik, çalışmalarında kolaylıklar diledi.


20’NCİ HİZMET YILINI DOLDURAN ÖĞRETİM ÜYELERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ


Törende, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, her şartta hekimlerin yanında olan Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle çiçek takdiminde bulundu. Tören devamında, PAÜ Tıp Fakültesi’nde 20’nci hizmet yılını dolduran akademik personele teşekkür belgelerinin takdimi ile devam etti. Öğretim üyelerine belgeleri törene katılan il protokolü tarafından verildi. Belge takdiminin ardından tören, günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, resmi törenin ardından PAÜ Tıp Fakültesi Yeni Derslik Binası’nda düzenlenen kokteyl ile devam etti. Kokteylde, Tıp Fakültesi binasının iç tefrişatında katkısı olan hayırseverlere teşekkür belgeleri takdim edildi.


Kokteylin ardından ilk gün etkinlikleri Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Eğitim Fakültesi GSEB Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Elemanlarından oluşan Oda Müziği Orkestrası’nın ‘Tıp Bayramı Konseri’ ile sona erdi. Konser sonunda PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel, orkestra üyelerine müzik dinletisi için teşekkür ederken orkestra adına Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Efe Akbulut’a çiçek takdim etti.

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.