PALANDÖKEN, “ESNAFIN SİGORTALILIK ORANI ARTTIRILMALI”
333 okunma

PALANDÖKEN, “ESNAFIN SİGORTALILIK ORANI ARTTIRILMALI”

Esnafımızın ‘Sigorta ve Risk Yönetim Bilincinin Geliştirilmesi’ için düzenlenen eğitimlere katılımın önemine dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Riskler karşısında esnafımızın güçlü şekilde hayatlarını sürdürmesi, ekonomik faaliyetleri sekteye uğramadan devam etmesi için sigortalı olmanın ayrıcalıklarının ve öneminin anlatıldığı bu eğitimlere katılım çok önemli” dedi.

ABONE OL
12/03/2022 15:17
PALANDÖKEN, “ESNAFIN SİGORTALILIK ORANI ARTTIRILMALI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği (TSB), TSEV ana sponsorluğunda DMW tarafından organize edilen ‘Sigorta ve Risk Yönetim Bilincinin Geliştirilmesi’ eğitimlerinin Esnaf ve Sanatkârlarımız için çok önemli olduğunu anlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve Sanatkârlarımızın pandemi döneminde yaşadığı zorluklar sigorta ve risk bilincinin geliştirilmesi gerektiği önemi bir kez daha gösterdi. Son 3 yıldır yaşanan pandemi ve doğal afetler ile ciddiyetinin daha fazla arttığı sigortalı olma bilinci, maddi ve manevi anlamda zorlanan 2,5 milyon’a yakın esnafımızın olduğu ülkemizde ihmale getirilmemesi gereken bir durumdur. Eğer pandemi döneminde esnafımız bu tür şartlara bağlı olarak sigorta bilincinde olsaydı pandemi döneminde fazla sıkıntı yaşamazdı. Bugün esnafımızın yaşadığı bu ekonomik sıkıntılar daha hafif atlatılıp, borçların yeniden yapılandırılması için sürekli başvurulmazdı. Esnaf ve Sanatkârlarımız için öneminin anlatıldığı ferdi kaza sigortaları, nakliyat sigortaları ve esnafımıza özel diğer ürünlerin bulunduğu bu eğitimlere katılım sağlamak esnafımızın faydasına olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ESNAFIMIZIN SİGORTALILIK ORANI ARTTIRILMALI”

Esnafımızın sigortalılık oranı zorunlu sigortalar haricinde oldukça düşük oranda olduğunu belirten Palandöken, “İşyeri sigortaları, konut sigortaları, DASK ve ferdi kaza sigortalarını yaptırmamak bize maddi anlamda katkı sağlamaz aksi takdirde olası bir tehlike durumunda üstesinden gelemeyeceğimiz yükün altına da sokabilir. Zorunlu olmayan sigortalara da esnafımızın oldukça ihtiyacı var. Bu ürünlerinde öne çıkması ve esnafa özel fiyatlar ile satılması yönünde temennilerimiz var. Sigorta şirketlerine de bu konu hakkında çağrıda bulunuyoruz” dedi. ‘

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.