OYAK YATIRIM’DAN YATIRICIMCILARA ‘PRATİK ÖNERİ’ UYGULAMASI
358 okunma

OYAK YATIRIM’DAN YATIRICIMCILARA ‘PRATİK ÖNERİ’ UYGULAMASI

OYAK Yatırım, yeni geliştirdiği ‘Pratik Öneri’ uygulaması ile yatırımcılara temel analiz verileri ile beraber kantitatif araçları sunduğunu açıkladı.

ABONE OL
30/12/2021 12:43
OYAK YATIRIM’DAN YATIRICIMCILARA ‘PRATİK ÖNERİ’ UYGULAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yıl başında temel analiz portalı ‘Pratik Analiz’i müşterilerine sunan OYAK Yatırım, analiz araçlarını genişleterek geliştirdiği ‘Pratik Öneri’ ile de yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmelerini sağlamayı hedefliyor. Şirket, yeni uygulama ile yatırımcıların karar alma süreçlerindeki öznel bakış açısını azaltarak, kullanıcı dostu ara yüzler sunmayı amaçlıyor. Verilen bilgiye göre kantitatif analiz, makine öğrenmesi, optimizasyon teknikleri ve istatistiksel modellemelere dayanan Pratik Öneri uygulamasına şirketin internet sitesinden veya pratikoneri.com internet adreslerinden ulaşılabiliyor.

“OYAK Yatırım müşterilerine çok özel bir yardımcı sunduk”


Pratik Öneri uygulamasından sadece OYAK Yatırım müşterilerinin faydalanabileceğini kaydeden OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal, “Yeni uygulamamız ile müşterilerimiz, kantitatif analiz ve çeşitli istatistiksel metotları harmanlayarak hisse senetleri, endeks, kur ve altın fiyatlarındaki değişimleri takip edebilecekler. Portalımız incelediği varlıklarda alınabilecek tekli ya da karşılıklı pozisyonlar hakkında da kullanıcılara öneriler sunacak. Böylelikle yatırımcılarımıza rafine bilgiler sunarken aynı zamanda onlara farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyoruz. Çok yakın gelecekte de farklı inovatif çözümlerle müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İki farklı sekmede kullanıma sunuldu


Yapılan açıklamaya göre Pratik Öneri, şimdilik ‘Teknik Analiz’ ve ‘Pair Trade’ olmak üzere iki farklı şekilde kullanıma sunuldu. Teknik analiz sekmesi, önde gelen teknik analiz göstergelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan bir skorlama modelini kullanarak saatlik, günlük gibi farklı zaman aralıklarındaki analizlerden oluşan öneriler sunuyor. İkili işlem ‘Pair Trade’ ile yatırımcılar, bir hissede ya da endekste kısa pozisyon alabilirken bir başkasında uzun pozisyon alabilecek. Böylece yatırımcılar, piyasanın yönünden bağımsız olarak pozisyon almış olacak. Pratik Öneri, ayrıca geçmişte yapılan tüm önerilerin performansını kullanıcılarına detaylı grafikler ve tablolarla aktarırken yeni önerileri de anlık olarak sunuyor. Pratik Öneri ile yatırımcılar hisse senetleri piyasalarındaki anlık değişimlerin etkilerini gelişen teknoloji sayesinde bütünsel bir analizle kolayca izleyebiliyor, rafine sonuçlar elde edebiliyor.

İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.