OKULLARDA MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI DEVAM EDİYOR
1023 okunma

OKULLARDA MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI DEVAM EDİYOR

Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin ilimizde mesleki eğitim veren okulların tüm alanlarında daha da hızlanması için ilimizde mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında; okul, üniversite ve sektör işbiriliğinde mesleki eğitim çalıştayları devam ediyor.

ABONE OL
15/12/2021 17:01
OKULLARDA MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan çalıştaylar “Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi” alanında gerçekleştirildi. Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gühan, Pamukkale Orhan Abalıoğlu MTAL alan şefleri, rehberlik öğretmeni, sektör temsilcileri ve Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “Eğitim; insanın kabiliyetlerine dair durumu tespit edip onu en doğru yere yönlendirmek demektir. Öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yeteneklerine uygun eğitim almaları; eğitim hayatları ve sonrası için büyük önem arz ediyor. 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerimize yönelik olarak mesleki lisesi öğretmenlerimiz alan ve dal tanıtımı yapıyorlar. Yalnızca okullarda değil öğrencilerimizin olduğu her yerde ilgili rehberlik ve tanıtım çalışmalarını sürdürmekteyiz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sevdiği mesleği yapan bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Sevdiği işi yapan bir birey işe zorunluktan değil, mutlu olduğu için gider. Mesleki eğitim gelişim haritası doğrultusunda; 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde 30 alanda çalıştaylarımız devam ediyor. Her çalıştayımızda akademisyenler, sektörün içerisinden profesyoneller, rehber öğretmenlerimiz ve alan şeflerimiz bizlerle beraber değerlendirmeler yapıyoruz. Her geçen gün daha da güçlenen mesleki eğitimde en iyiyi hedefliyoruz. Amacımız; saha ve sektörü bilen bir mesleki eğitim bilinci oluşturarak sektörden gelecek tüm taleplere cevap verebilecek güçlü bir yapı kurmaktır” dedi.

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi çalıştayında; Meslek liselerinin sektördeki işletmelerin ihtiyaçları ile eş güdümü sağlayan iş birliğinin sağlanması ve bölgesel bazda arz-talep dengesine yönelik mesleki ve teknik eğitim planlanlamalarının yapılacağı belirtildi.

Editör : Fatma Haytan HEPEKBİÇ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.