OĞUZ MAHALLE GİRİŞİ YENİDEN DÜZENLENİYOR
1300 okunma

OĞUZ MAHALLE GİRİŞİ YENİDEN DÜZENLENİYOR

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahalle girişlerinin düzenlenmesi için talimat vermişti.  Oğuz Mahalle girişi yeniden düzenleniyor.

ABONE OL
31/12/2021 16:23
OĞUZ MAHALLE GİRİŞİ YENİDEN DÜZENLENİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  Denizli  -Alaşehir yolu güzergâhından Tripolis Antik Kenti’ne gidilen üç giriş kapısından biri olan Oğuz Mahallesi girişinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.  Giriş kapısının yanındaki boş alanın“Turist Karşılama Merkezi” olarak düzenleneceğini söyleyen Başkan Şevik,  “Vatandaşların çöplüğüne haline gelene boş alanı international noktası olarak düzenliyoruz. Alan içerisinde, kafe, ürün satış noktası, dinlenme alanı ve Buldan’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı stantlar yer alacak” dedi.  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe ve ilçeye bağlı mahallelerin giriş ve çıkışlarını yeniden düzenlemek, güzelleştirmek, mahallelerin bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmak amacıyla başlattığı Giriş Kapısı (TAK)  ve çevre düzenlemesi çalışmaları hızla devam ediyor.  Bu kapsamda Oğuz Mahallesi girişinde başlatılan çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Şevik, “Yaptığımız düzenleme ve TAK çalışmalarımızla mahallelerimizin giriş ve çıkışlarını, turizm kenti Buldan’a yakışır hale getiriyoruz.  Böylelikle mahallelerimizin de tanınırlığı ve bilinirliği artacak.  TAK projemizi ilk olarak Denizli-Alaşehir yol güzergahında girişi bulunan mahallelerimizden başladık. Beyler, Bozalan ve Derbent mahalle girişlerinin TAK’ları tamamlandı” dedi.


“TURİST KARŞILAMA MERKEZİ” OLACAK


Başkan Şevik, Buldan’dan Tripolis Antik Kentine açılan üç giriş kapısından biri olan Oğuz Mahallesi girişinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik, “Buldan’dan Tripolis Antik Kenti’ne açılan üç giriş kapımız var.  Denizli-Alaşehir yol güzergahında girişi bulunan Doğan, Oğuz ve Yenişehir mahallelerimiz Buldan’ın Tripolis Antik Kenti’ne açılan kapıları.  Yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bu üç giriş kapımızı yeniden düzenleyerek turizm kenti Buldan’a yakışır hale getireceğiz. Çalışmalarımız, Oğuz Mahalle girişinden başladı” diye konuştu. 
Duvar ile çevrilecek olan alanı, “international alan” olarak düzenlediklerini açıklayan Başkan Şevik, “Bu alan, vatandaşlarımız tarafından atılan moloz ve evsel atıklarla çöplüğe dönmüş vaziyette idi.  Denizli –Alaşehir yolu üzerinde çirkin bir görüntü oluşturan çöpleri, molozları temizledik,  duvar çalışmalarına başladık.  Burasını, international noktası olarak değerlendirmek istiyoruz.  Çalışmalarımız tamamlandığında burası, Tripolis Antik Kenti başta olmak üzere Buldan’ımızın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini görmek için gelen yerli ve yabancı turistleri karşılama noktası olacak.  Alan içerisinde, kafe, ürün satış noktası, dinlenme alanı ve Buldan’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı stantlar yer alacak. Burasını BELKÜM Kadın Kooperatifine devreceğiz ve onlar ilçemizin yöresel lezzetlerinden, dokuması  kadar ürünlerini sergileyip  tanıtımını üstlenecek.” diye konuştu.


RESTORASYON ÇALIŞMALARIYLA BÜTÜNLÜK SAĞLAYACAK


Buldan Belediyesi, kültürel mirasın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla devam ettiği restorasyon ve sokak sağlıklaştırması uygulamalarıyla bütünlük sağlayan çalışmaları mahallelerde de sürdürdüğünü belirten Başkan Şevik, turizmdeki hedefini açıkladı: “Buldan belediye başkanı olarak görev yaptığım ilk 7 yıllık dönemde olduğu gibi, yeni dönemde de tek bir hedefim var. O da Buldan’ı dokumasıyla, tarihiyle, kültürüyle ve doğal güzelliğiyle bir turizm kenti yapmak. Bu anlamda ilçe merkezinde güzel çalışmalara imza attık.  Mahallelerimizde de yaptığımız çalışmalarımız, Kültür Ringi  ve Kral Yolu projemize uygun alarak ilerlemektedir. Buldan, turizmden hak ettiği payı ve bölge turizminde yerini alması için çalışmalarımız devam edecek.”

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.