rel="nofollow" href="https://www.ozel-denizli.tekdenhastaneleri.com/" target="_blank">
ÖĞRENCİLER PANDEMİDE ARTAN TEKNOLOJİ BAĞIMLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
696 okunma

ÖĞRENCİLER PANDEMİDE ARTAN TEKNOLOJİ BAĞIMLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

Pamukkale ilçesinde 4. sınıf öğrencileri, giderek artan teknoloji bağımlılığına ve pandemide artan teknoloji kullanımına dikkat çekmek için öğretmenleriyle birlikte 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gösteriler yaptı.

ABONE OL
12/05/2022 19:11
ÖĞRENCİLER PANDEMİDE ARTAN TEKNOLOJİ BAĞIMLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte teknoloji bağımlılığına farkındalık oluşturmak için proje hazırladı. Okulda düzenlenen çeşitli etkinliklerin ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gösteri gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrenciler teknolojiyi doğru kullanma sözü verdi. Çocuklar, anne ve babalarıyla sosyalleşmek istediğine dikkat çekerek hazırladıkları kartlara çeşitli sloganlar yazdı. Öğrenciler yazdıkları sloganlarla, ‘Fazla internette kalma, dijital hasta olma’, ‘Telefonla meşgul olma çocuğunla ilgilen’ şeklinde vatandaşlara ve ailelere seslendi.

Teknoloji bağımlılığı etkinliğinde konuşan 4. sınıf öğrencisi Elifsu Meşe, “Bizim burada bulunma amacımız günden güne artan teknoloji bağımlılığı özellikle nomofobi yani cep telefonu bağımlılığı artık sağlımızı çok olumsuz yönde etkilemeye başladı. Pandemi zamanında daha çok bağımlı olduk. Umarım en kısa zamanda bu bağımlılıktan kurtuluruz. Bu bağımlılık çocuklarda dikkat dağınıklığını ve odaklanma sürecinde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca anne ve babalarımızda da nomofobi durumu vardır. Telefonlarla uğraşırken bizleri yalnız bırakıyor, kendi içimize kapanıyoruz. Bizim sadece istediğimiz ailemizle iyi bir vakit geçirmek arkadaşlarımızla güzel zamanlar geçirmek istiyoruz. Umarım bundan bir an önce kurtuluruz. Tüm bunları anlatmak için buradayız daha öncesinde okulumuzda tiyatro oyunu, şiir ve resim yaparak anlattık” dedi.

“TELEFON VE TABLETİ BIRAKARAK ARKADAŞLARIMIZLA DAHA FAZLA ZAMAN GEÇİREBİLİRİZ”


Teknoloji bağımlılığına dikkat çeken bir diğer 4. sınıf öğrencisi Hurinaz Yücedağ da “Daha fazla dışarıda oyun oynayarak telefon ve tableti bırakarak arkadaşlarımızla daha fazla zaman geçirebiliriz. Bu şekilde daha fazla sosyalleşiriz. Bir birimizle daha iyi vakit geçirebiliriz. Ders çalıştığımız zamanlarda ya da işimiz olduğunda bir yarım saat ya da 15 dakika kadar teknolojiyi kullanabiliriz” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ SOSYAL ORTAMDAN İYİCE KOPTULAR”


Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni Süleyman Ulutürk ise “Bugün 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında toplanma sebebimiz teknoloji bağımlılığına farkındalık oluşturmaktır. Özellikle pandemi döneminde artan teknoloji bağımlılığı ne yazık ki çocuklarımızı hatta anne ve babaları çok olumsuz etkiledi. Çocuklarımız anne babasız kalmış gibi sosyal ortamdan iyice koptular çok dijitalleştiler buda ruh sağlığımıza etki etmiştir. Biz bu konuda proje hazırladık önce okulumuz olarak bununla ilgili çalışmalar yaptık. Burada son final olarak herkese duyurmak istedik” şeklinde konuştu.

İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.