MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, “GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER OSB İÇİN DÜĞMEYE BASTIK”
1136 okunma

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, “GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER OSB İÇİN DÜĞMEYE BASTIK”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Genel Kurulunda konuştu. Şahin Tin, “Yeşil kalkınmanın öncüsü Denizli olacak. Atıkların toplanması ve geri dönüşümün sağlanmasını önemsiyoruz. Dünyamızdaki sınırlı kaynakları en verimli kullanan ülkeler arasında zirvede yerimizi alacağız. Denizli bu alanda lokomotif olacak. Geri Dönüşümcüler ihtisas OSB’yi kurmak için düğmeye basıyoruz” dedi.

ABONE OL
27/12/2021 17:06
MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, “GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER OSB İÇİN DÜĞMEYE BASTIK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Genel Kuruluna katıldı. Sektör temsilcileri ve üyelere hitap eden Milletvekili Şahin Tin, geri dönüşüm işiyle meşgul olan sektör emekçilerinin ve temsilcilerinin zorlu ve meşakkatli bir işle uğraştıklarını, aynı zamanda toplum adına önemli bir görevi ifa ettiklerini söyledi. 


“SINIRLI KAYNAKLARI VERİMLİ KULLANALIM”


Hammadde sıkıntısının giderek etkisini gösterdiğini dünyamızda atıkların toplanması, geri dönüşümün sağlanması ve değerlendirilmesinin Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir yer teşkil ettiğini ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Dünya’nın kaynakları sınırsız değil. Bize düşen bu kaynakları en verimli şekilde kullanmak. Bu anlamda geri dönüşüm sektörünün yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor ve önemsiyoruz. Bu sektörün içinde ter akıtan, emek veren toplayıcısından, toplanan atıkları değerlendirenlere kadar bu sürecin aşamalarında çalışan her bir kardeşimizin talebini önemsiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üzerimize düşen her şeyi yapmanın gayretinde olmaya devam edeceğiz” dedi.  


“DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”


Geri Dönüşümcülerin Denizli’de yapmak istedikleri projelere öncülük etmeye hazır olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Birlikten kuvvet doğar. Bir ve beraber olduğumuz sürece, güç birliği yaptıkça bizim bileğimizi kimse bükemez. Hangi sektörde olduğumuzun önemi yok. Yeter ki; birlik olalım. Bu sayede emek ve omuz verdiğimiz sektörü güçlendirmek değer katmak kaçınılmaz olur. Bu anlamda bu birlikteliğimiz ile Denizli’mizde Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’yi kurarak sektörü daha da güçlü hale getirmeliyiz. Denizli’mizde kurulmasını uzun zamandır değerlendirdiğimiz bu ihtisas OSB için harekete geçme zamanı gelmiştir. Bizler AK Parti Milletvekilleri olarak, Valimiz, Büyükşehir belediye başkanımız, ilgili ilçe belediye başkanlarımız, Ticaret Odası Başkanımız ile birlikte her zaman sizlerin yanındayız, destek olmaya hazırız. İlk iş olarak hemen Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’nin müteşebbis heyetini kurmalıyız. İnşallah 2022 yılında kazmayı vurmayı hedeflediğimiz Makina İhtisas OSB’de olduğu gibi Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’yi de kurarak sektöre ve paydaşlarına ait alanda modern tesislerin yer aldığı bir ortama en kısa sürede hep birlikte kavuşuruz. Biz buna inanıyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.


“GERİ DÖNÜŞÜM SÜRECİNE HIZ VERELİM”


Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’nin kurulması ve işler hale gelmesi için hep birlikte yol almanın önemine işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Denizli olarak farkındalık oluşturacağız. Kirlenen dünyanın temiz yüzü olacağız. Çevre ahlakını özellikle yeni nesillerimize aşılayacağız. Tüketim odaklı yaşamımızda tüketilen her ürünün ambalajının yeniden dönüşebileceğini unutmamamız gerekiyor. Hep birlikte Denizli’den başlayarak atacağımız küçük adımlar, öyle inanıyorum ki; büyük bir dönüşümü ve başarıyı beraberinde getirecektir. Çevre kirliliğinin bir gün hepimizin felaketi olacağı gerçeğini asla göz ardı etmeyelim. Bu nedenledir ki; iklim değişikliği sürecini de görmezden gelmeyelim. Hepimiz hayatımızda yapacağımız ufak değişikliklerle çevrenin korunmasına büyük katkı sunabiliriz. Ülkemizin yarınlarını korumak için bu şuuru yakalamış olmamız ve gelecek nesillerimize aşılamamız şarttır. Küresel rekabette başarılı olmanın sırrı burada saklıdır. Bize düşen geri dönüşüm sürecine hız vermektir” dedi.

Editör : Fatma H. HEPEKBİÇ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.