MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYLARI DEVAM EDİYOR
391 okunma

MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYLARI DEVAM EDİYOR

Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin ilimizde mesleki eğitim veren okulların tüm alanlarında daha da hızlanması için ilimizde mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında; okul, üniversite ve sektör işbiriliğinde mesleki eğitim çalıştayları devam ediyor.

ABONE OL
10/01/2022 09:52
MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYLARI DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan çalıştaylar “Gıda Teknolojisi” alanı ile devam etti. Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gühan, Pamukkale Orhan Abalıoğlu MTAL Müdürü, alan şefleri, rehberlik öğretmeni, sektör temsilcileri ve Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlileri katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “İçinde bulunduğumuz çağda mesleki eğitimin önemi kat kat artmış durumdadır. İlgi ve kabiliyetleri doğrultusunda alanında eğitim almış bireyler günümüzün aranan ve değerli çalışanları olarak görülmektedir. Bu anlamda da mesleki eğitim üretim ve istihdamın odak noktası haline geldi. Meslek liselerimizde çocuklarımızı bu bilinç içerisinde yetiştiriyoruz. Onlara kendilerindeki potonsiyeli keşfetmeleri için rehberlik yapıyoruz. Yarının sanayicisi, iş insanı, üreten ve geliştireni olacaklarının farkına varmalarını sağlıyoruz. Tüm bu çalışmları yaparken mesleki eğitim çalıştaylarımızla da sektör ve okullarımızı bir araya getiriyoruz. Sektör temsilcileri ve akademisyelerimizin eşliğinde meslek liselerimiz daha da güçleniyor” dedi.
Gıda Teknolojisi çalıştayında; ilimizde bu alanda faaliyet gösteren sektör işletmelerin ihtiyaçları ile eş güdümü sağlayan iş birliğinin sağlanması ve bölgesel bazda arz-talep dengesine yönelik planlamalar yapıldı.

Editör : Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.