MEMLEKET PARTİSİ’NDE DEPREM
170 okunma

MEMLEKET PARTİSİ’NDE DEPREM

Memleket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman ve ilçe örgütü yönetimi görevinden istifa ederken, bir istifa haberi de Çal’dan geldi. Çal İlçe teşkilatı da istifa etti.

ABONE OL
02/11/2022 14:12
MEMLEKET PARTİSİ’NDE DEPREM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi’nde Pamukkale İlçe Örgütü ile İl Başkanı Erhan Derici arasındaki uyuşmazlık istifa getirdi. Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman ve ilçe örgütü yönetimi sert ifadelerle dolu basın açıklaması yayınlayarak istifa ettiklerini duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Demokrasinin kökleşmesi ve gelişmesi için, siyaset  siyah yada beyaz  iki renge sıkıştırılmış bir yapı yerine gri tonlarında bulunması ve bu  partilerin  mecliste işbirliği yapması gerektiği düşüncesinde olduğum için yeni kurulan  Memleket Partisinde görev aldım. Büyük heyecanla çıktığımız  yolda ilimizdeki örgütlenme yetersizliği, kısır çekişmeler, ayrımcılık gibi birlik ve bütünlüğü bozan tutum ve davranışlardan kaçınmak yerine bütün bunları körükleyen  8 ilçe örgütüyle yapılan il kongresinden sonra 14 ayın sonunda  5 ilçeye düşen iki görevlendirmenin dışında tek bir ilçe bile kuramayan il başkanı kendi beceriksizliğini örtmek için, özellikle Pamukkale, Acıpayam, Çal İlçe başkanıyla sürtüşmeye giren partisinin Pamukkale ilçesini itibarsızlaştırmaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunan Pamukkale ilçesi çalışmıyor diye genel başkan yardımcılarına şikayetçi olan diğer ilçe örgütleri dört başı mamur  çalışıyormuş gibi kişisel egolar ile hareket etmiş olup Merkezefendi İlçe başkanı üç ay aradan sonra yaptığı toplantıya 5 yönetim kurulu katılıyor. Toplantının ana gündem maddesi Pamukkale ve Acıpayam ilçe başkanının çekiştirme dedikodusunu yapmak.  Ben 30 yıllık siyasi hayatımda böyle bir soytarılık görmedim. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve çıkış yolları zengin aile çocuğunun şımarıklığına, egolarına heba edilemeyecek kadar ciddi bir durumdadır. Bu örgütlenme yetersizliğinden genel merkezinde çok rahatsız olmadığını gördüğüm için Pamukkale ilçe başkanlığından yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa ettik.”

İstifa Eden İsimler: Savaş Akman-Başkan, Yeşim Karaoğlan Uyar-İlçe Sekreteri, Yücel Kavasoğlu İlçe Başkan Yardımcısı, Ömer Şenel-İlçe Başkan Yardımcısı, Yalçın Kaçar –Sayman, Nevzat Çınar –İl Eğitim Sekreteri, Mustafa Bayam –Yönetim Kurulu Üyesi, Nurper Şelçuk –Hakan Arıkan, Burcu Erol, Yusuf Şaşar, Veli Vere, Aykut Çetinaslan, Bayram Çetiner

ÇAL’DAN DA İSTİFALAR GELDİ

Pamukkale ilçe örgütünün istifasının ardından Çal İlçe Başkanı Osman Bursalıoğlu ve yönetimi de görevinden istifa etti. İlçe Başkanı Bursalıoğlu partiden de istifa etti.

Memleket Partisi Çal İlçe Başkanı Osman Bursalıoğlu ve yönetimi de görevinden istifa etti. İstifanın il başkanı ile uyuşmazlık sonucu geldiği öğrenildi. Muhabirimizin ulaştığı Osman Bursalıoğlu istifası hakkında; “Geçtiğimiz aylarda istifa etmiştim. İl başkanı istifamı kabul etmedi ve yerime de kimseyi atmadı. Hatta beni kurultaya davet etti. Geçen sürecin ardından bugün itibariyle hem görevimden hem partiden istifa ettim” dedi.

İSTİFA EDEN İSİMLER

Osman Fikri Bursalıoğlu-İlçe Başkanı, Engin Karpuz, Muammer Gökçe, Eyüp Bulu, Hüdayi Atay, Nevzat Dayıbaş, Selahattin Tetik, Halit Atlı, Yaşar Horoz, İlyas Saybak, Muhammet Koparan, Onur Şahin, Güngör Ulaş, Fikret Aycan, Ramazan Yanmaz, Ömer Kocausta, Osman Yanmaz

HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.