rel="nofollow" href="https://www.ozel-denizli.tekdenhastaneleri.com/" target="_blank">
MEHMED ZAHİD KOTKU ANILDI
82 okunma

MEHMED ZAHİD KOTKU ANILDI

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Denizli Şubesi Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi’yi vefatının 41’inci sene-i devriyesinde unutmadı.

ABONE OL
13/02/2022 23:06
MEHMED ZAHİD KOTKU ANILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sahip olduğu ilim ve derin bilgi birikimi sebebiyle ‘Görünmeyen üniversite’ ve ‘Hocaların hocası’ olarak anılan büyük İslam âlimi Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi ahirete göç edişinin 41’inci sene-i devriyesinde rahmetle ve minnetle anıldı. ÖĞ-DER Denizli Şubesi tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “ Sahip olduğu ilim ve derin bilgi birikimi sebebiyle ‘Görünmeyen üniversite’ ve ‘Hocaların hocası’ olarak anılan büyük İslam âlimi Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi’yi ahirete göç edişinin 41’inci sene-i devriyesinde rahmetle ve minnetle anıyoruz. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın da manevi ilham kaynaklarından biri olan Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi, Müslümanlara siyasette, ticarette, eğitimde, toplumsal yaşamda lider konuma gelmeleri için geniş ufuklar çizdi. Kotku Hocaefendi’nin Gümüşhanevi Dergâhı’nda başladığı ilim yolculuğunun son durağı İstanbul Fatih’teki İskenderpaşa Camii oldu. 1958’de başladığı İskenderpaşa Camii’ndeki tebliğ vazifesini vefatına kadar sürdüren Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi, on binlerce ilim talebesi yetiştirdi. Talebelerinin uhrevi ilimlerin yanı sıra fenni ilimlerde de gelişmelerini teşvik eden Hocaefendi’nin tedrisatında, Erbakan Hoca başta olmak üzere on binlerce profesör, akademisyen, doktor, mühendis, eğitimci, hukukçu ve farklı alanlardan bilim adamları yetişti. Ömrünü Müslümanların gelişimine adayan Hocaların Hocası Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi, 13 Kasım 1980 tarihinde Rahmet-i Rahman’a kavuştu.”

FATMA TUNÇER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.