Total Banner
MAYO ALIRKEN DİKKAT!
330 okunma

MAYO ALIRKEN DİKKAT!

Mayo Deposu işletmecisi İrem Demir, mayo seçiminin önemli olduğunu ifade ederek, “Mayo alırken likralı kumaş almak gerekiyor. Tanınmış markaları almaları müşteriler için daha iyi bir alışveriş olur” dedi.

ABONE OL
10/08/2022 14:25
MAYO ALIRKEN DİKKAT!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mayo Deposu işletmecisi İrem Demir, Her yerden mayo alınmayacağını ifade ederek, “Maddi yönü elverdikçe cebini aşmadığı sürece mayonun aksesuarlısını, yakışanını, vücut yapısına uyanı alması gerekiyor. Ucuza kaçıyım dememeleri gerekiyor. Cebime bu uyuyor diyerek her hangi bir mayo almalarını önermeyiz. Pazarlarda satılan ürünler enfeksiyon riskini artırır. Sonuç olarak ıslanıyor ve ne kadar sağlıklı olduğunu bilemeyiz. Mayo kumaşını içince pamuk karışımı fazla olan likralı kumaşlar vardır onlar suyu bırakmaz. Kuruması gecikir. Haşemalarda da carse kumaş kullanılıyor. Pamuk gibidir, suyu bırakmaz. Carselerde de kumaş hacmi fazla olduğundan fazla su alacağı için haşemalarda pamuk karışımı olan markası belli olmayan ürünleri almamak lazım” dedi.

Biz kış mevsiminde bir yıl satabileceğimiz ürünleri stok yaptıklarını ifade eden Demir, “ Müşteriye uygun fiyatlı hizmet verebilmek için böyle sistem üzerinden ilerliyoruz. Firmamız mayo konusunda çok büyük olduğundan tüm Türkiye’deki markalı ürünleri topluyoruz. Yaz biter bitmez ürün alımlarına başlıyoruz. Gelecek sene satacağımız malı uygun fiyatlı olarak alırız. Buda dedemden babama babamdan bana geçen bir alışkanlık. Kuşaktan gelerek sistemimizi bu şekilde ilerletiyoruz. 46 yıllık firmayız. Onlardan öğrendiğimiz hassas bilgilerle bu mesleğimizi devam ettiriyoruz. Yaz sezonu geçen seneye göre oldukça iyi geçti. Pandemiden sonra olmasına rağmen bu sene güzel geçiriyoruz. Biz pandemiden etkilenmedik. Kış sezonunda kapanış yapılıp yaz sezonun da açıldığı için bizde bir sorun oluşmadı. Biz dışarıya göre daha iyi fiyat veriyoruz ürünleri bir sene öncesinde aldığımız için. Şuan satış yapan mağaza dolar hangi fiyattaysa o fiyattan alıyor. Fakat biz geçen seneki dolar endeksi üzerinden alış yaptığımız için ne kendimizi ne de müşterimizi olumsuz etkilemiyoruz. Sadece mayo, bikini olarak değil yaz tatiliyle ilgili gözlük, havuz, aksesuarlar, güneş kremleri, palet, terlik akla gelebilecek her ürün mağazamızda mevcuttur.

Kışın da kaplıcalara giden kişiler geliyor. Kimisi kendine göre haşemasını alıyor. Kimileri normal mayosunu alıyor. Kış tatillerine gidiyorlar. En düşük ve en yüksek fiyat 60-70 liradan başlıyor 200 liraya kadar 200 aralığına kadar ama yeni modeller hâliyle 300- 400  buluyor 600 yazan etiketler var 700 yazan etiketler var. Biz bunları da maliyete yakın fiyatlarla veriyoruz. Koleksiyonumuzda bulunması için getiriyoruz ama biz esas uygun fiyatları mallardan tüketim yapabiliyoruz” dedi.

Nurşah SANCAK-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.