Düğün sezonunu değerlendiren kuyumcular, esnafların bir nebze olsun nefes aldığını aktaran Kuyumcular, sezonun en hareketli günlerini yaşadığını ifade ettiler. Düğün sezonu tüm hızıyla devam ederken düğünle alakalı bütün sektörlerde hareketlilik sürüyor. Hareketli sektörlerin en başında kuyumcular geliyor. Kuyumcular, düğün hareketliliğinin olduğunu ifade ederek, durgun sezonun ardından kuyumcuların rahat nefes aldığını söyledi.
Kuyumcu esnaflarından Hüseyin Kasap, “Düğün sezonuyla birlikte beyaz eşya, giyim ve kuyumculuk sektörlerinde hareketlilik devam ediyor. Hareketlilik bizleri oldukça memnun etti. Altın şu anda en önemli yatırım araçlarından bir tanesidir. Kaybetme durumu yok. Her daim kazançlı çıkarsın” dedi.
Bu yıl Denizli’ye çok sayıda gurbetçinin geldiğini ifade eden Kasap, “Gurbetçi vatandaşlarımızın da Denizli’ye gelmesiyle birlikte işlerimiz açıldı. Güzel kazandırdılar. Gurbetçilerimizin yurt dışına çıkmasıyla birlikte mevsimsel hareketliliğin sonlarına doğru geliyoruz” dedi.
Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.