Total Banner
KEÇECİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU
420 okunma

KEÇECİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

4 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Denizli Sanayi Odası seçimleri için Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci sessizliğini bozdu.

ABONE OL
14/09/2022 12:41
KEÇECİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

17 yıldır Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Müjdat Keçeci, 4 Ekim 2022 Salı günü gerçekleşecek seçimler için mevcut yönetiminde bulunan iki başkan yardımcısının adaylığıyla ilgili “Herkesin bildiği üzere 4 senedir Yönetim Kurulumuzda başkan vekilliğimi yapan iki çalışma arkadaşım Selim Kasapoğlu ve İ. Okan Konyalıoğlu önümüzdeki DSO seçimleri ile ilgili adaylıklarını açıkladılar. TOBB bünyesindeki odalarımız ve borsalarımızda Ekim ve Kasım aylarında yapılacak seçimler, belirli bir mevzuat çerçevesinde, yargı gözetiminde gerçekleştirilen seçimlerdir. Odamız üyesi sanayicilerimiz de bu mevzuat çerçevesinde kendilerine tanınan haklarını kullanarak, Odamızın yeni yöneticilerini belirleyeceklerdir. Bu süreçte birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz iki genç arkadaşımızın, böyle bir göreve talip olmaları beni memnun etmiştir. Denizli Sanayi Odası’nda görev yapmış, odanın kimliği ve işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlarımızın adaylıklarını açıklaması, Denizli Sanayi Odası’nın bugüne kadar oluşturduğu profili koruyacak ve gerek Denizli ekonomisi gerekse Türkiye ekonomisine verdiği katkıyı arttıracaktır. Başkanlığı yürüttüğüm 17 sene boyunca aynı çatı altında sevgi ve saygı çerçevesinde, kimsenin siyasi veya etnik kimliğine önem vermeden Denizli için hep birlikte çalıştık. Bu saygı ve sevgi ortamının, gerek seçim süreci boyunca gerekse seçim sonrasında da aynen devam edeceğine olan inancım tamdır. Sonuç ne olursa olsun her iki arkadaşımın da bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inanıyor, sevgi ve saygı ortamına zarar vermeyeceklerini biliyorum. Seçim sonrasında da her zaman kendilerine olan desteğim devam edecektir.” diye konuştu.

Seçimle ilgili teknik bilgi de veren Keçeci, “4 Ekim Salı günü seçme ve seçilme hakkına sahip olan üyelerimiz, mensubu bulundukları gruplarda kendilerini meslek komitelerinde ve mecliste temsil edecek kişileri belirlemek için oy kullanacaklardır. Bu oy kullanma işleminin ardından belirlenen sonuçlara göre; 17 meslek grubumuzu temsil eden 5 veya 7 kişilik gruptan oluşan meslek komitelerimizin içinden bu komiteyi temsil edecek meclis üyelerimiz belirlenmiş olacak. Sonrasında, üyelerimizin oylarıyla belirlenmiş olan bu meclis, kendi içerisinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini seçecek.” dedi. Sevilay KAYAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.