Total Banner
KEÇECİ: DÖRT KEZ ÖLÜMÜ GÖRDÜK
496 okunma

KEÇECİ: DÖRT KEZ ÖLÜMÜ GÖRDÜK

Denizli Sanayi Odası seçimine sayılı günler kala yeniden aday olmayacağını ifade eden DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, 17 yıllık başkanlık dönemini değerlendirerek; “Elimde değil, geri dönüp baktığımda, kendimi şunu düşünürken buluyorum: Dört kez ölümü gördük! Böyle desem yeridir sanırım” dedi.

ABONE OL
21/09/2022 15:56
KEÇECİ: DÖRT KEZ ÖLÜMÜ GÖRDÜK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DSO Başkanı Müjdat Keçeci,  17 yıllık başkanlık sürecinde pek çok zorluğun üstesinden geldiklerini ifade ederek, “ Bu süreçte çok fazla zorluklarla karşılaştık. Bu zorlukların üstüne giderek büyük işler başardık” açıklamasında bulundu.

DENİZLİ SANAYİ ODASI’NIN BORCUNU SIFIRLADIK

2005’te göreve geldiğinde DSO’nun ağır borç yükü altında bir kurum olduğunu belirten Keçeci; “Masasından sandalyesine haczedilmişti. Tedbir konduğu için banka hesabını bile kullanamaz bir durumdaydı. O günlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, bize yardımcı olmaları için başvurduğumuzda, ‘Benim sizler için yapabileceğim şey, Sanayi Odası’nı Ticaret Odası ile birleştirmektir’ yanıtını almıştık. Yılmadık. Gecikme faizleri hariç 3,3 milyon dolar olan borcumuzu, aklımızı, ilişkilerimizi ve kredibilitemizi kullanarak çok şükür son kuruşuna, son sentine kadar ödeyip sıfırladık. Geçmişte de her vesileyle vurguladım. Yine söylüyorum: Asla enkaz devraldık kolaycılığına kaçmıyoruz. Biz bu şartları bilerek oda yönetimine talip olduk. Bu noktaya gelmemizde, elbette geçmiş yönetimlerin bıraktıklarından ve bize verdikleri desteklerden de yararlandık. Onların da hizmetlerini, burada saygı ile anıyoruz. Ne mutlu bizlere ki, artık geleceğe, çok daha özgüvenli bakıyoruz. Odamızı ekonomik bir darboğazdan çekip çıkarmak, bu ‘ölümü görmelerimiz’in ilkiydi” dedi.

DENİZLİ ÇARDAK OSB’Yİ CANLANDIRDIK

Çardak OSB, yönetime geldiğimizde, adeta kaderine terk edilmiş haldeydi diyen Keçeci; “ Parçalı parselasyondan, odanın mülkiyetinin takyidatlı olmasından, alacaklı bankanın tutumuna kadar pek çok mesele yüzünden, o sırada Çardak OSB bir kördüğümden farksızdı. Bunu da çözmeyi kendimize görev bilip, gecikmeden harekete geçtik. Zaman aldı ama bu sorunun da üstesinden geldik. Bu konuda Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin bizlere olan desteğini hiç eksik etmediğini belirtmeliyim. Kendilerine teşekkürü bir borç bilirim. Çardak OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan ve değerli görevlerde bulunan Sevgili Okan Konyalıoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum. Çardak OSB Bölge Müdürümüz Mehmet Yeşilpınar’ın da katkılarını anmadan geçmeyeceğim” dedi.

AĞIR BİR HASTALIĞIN PENÇESİNDEN KURTULDU

Keçeci açıklamasında; “Kişisel yönü ağır basan, odamızın kurumsal kimliğiyle pek de ilgisi olmayan 2 ‘ölümden dönüş’e daha kısaca değineceğim. Malumunuz aile şirketimiz, Denizli’nin ve Türkiye sanayisinin gözbebeklerinden Erbakır, yıkımın eşiğinden döndü. Çok çalıştık ve çabaladık. Ciddi bir krizi aşarak yeniden ayağa kalkmasını bildik. Ve sonuncusu: 2006 yılında ağır bir hastalığın pençesinden kurtulup, sağlığıma kavuştum. Yüce Rabbime ne kadar dua etsem, azdır” dedi.

KEÇECİ İCRAATLARINI SIRALADI

“Sırada ben ve takım arkadaşlarımızın ‘4 büyük başarımız’ olarak adlandırmayı tercih ettiğim icraatlarımız var. Yukarıda da bir diriliş öyküsü olarak altını çizdiğim odamızın borcunu sıfırlamış olmamız, bunlardan biri. Yine yukarıda değindiğim, bir diğer canlandırma öyküsü olan Denizli Çardak OSB’yi ayağa kaldırmamız. Başka bir başarımız da hiç kuşkusuz, Denizli Makina İhtisas OSB’yi kurup tescil ettirmemizdir. Makine imalatı, Denizli sanayisi için çok değerli bir üretim faaliyeti. Bin bir zorlukla Denizli’nin dört bir yanında makine imalatı yapmaya çalışan sanayicilerimiz, Denizli Makina İhtisas OSB’nin hayata geçmesiyle benzersiz imkan ve şartlara sahip olacaklar. İnanıyorum ki, gelecekte Denizlimize ve ülkemiz ekonomisine çok daha büyük katkılarda bulunacaklar. Bu konuda Denizli Makine Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ HİZMET BİNASI

‘Sırada 4 büyük başarının en göze çarpanı var’ diyen Keçeci; “Tüm zorlukları aşıp, aydınlığa çıkışımızın eşsiz bir timsali olarak, olanca görkemiyle karşınızda duran, yeni hizmet binamız. Burada yeni hizmet binamızın ‘inşaat komitesi’nde yer alan ve bu değerli eserin sanayicimize kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Sevgili Selim Kasapoğlu olmak üzere Sevgili Enis Emre Boz ve Sevgili Mehmet Cillov’a ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca oda inşaatının kaynağını özel bir hesapta tutularak, bu inşaatının gerçekleşmesine ciddi katkılarda bulunan Genel sekreterimiz Zeren Gerelioğlu ve Genel Muhasebe Yönetmenimiz Ömer Kırboz’a da, bu vesile ile takdirlerimi ifade etmek istiyorum. Hizmet binamızın yer tahsisi ve inşasında büyük katkı ve desteklerini gördüğümüz eski ve yeni Belediye Başkanlarımız Nihat Zeybekci ve Osman Zolan’a elbette müteşekkiriz. Son bir şey daha. Bunu söylemezsem eksik kalmış olur: Hizmet süremiz boyunca gençlerimiz ve kadınlarımız, ben ve arkadaşlarımızın üzerine titrediği toplumsal katmanlar oldu. Gerek projelerimizle gerek eğitimlerimizle gerek akıl hocalıklarımızla gerekse uygulamalarımızla, kadının konumunu güçlendirmeye ve gençlerimizin önünü açmaya çok özel bir önem ve değer verdik. Bu konuda mütevazi olmayacağım: Böyle yapmakla ne kadar gururlansak azdır. İşte bu, bizlerin geride bıraktığı en özellikli miraslarımızdandır. Sözlerime son verirken beni kırmayıp, bu özel günde aramızda bulunan eski Genel Sekreterimiz Sevgili Bülent Uygun ile halefi olan Genel Sekreterimiz Zeren Gerelioğlu’na Birlikte çalışmaktan büyük bir keyif aldığım eski ve şimdiki Meclis Başkanlarımız Sedat Semerci ile Mehmet Tosunoğlu’na, Burada adlarını tek tek sayamayacağım 17 yıl boyunca Yönetim Kurullarımızda ve Meclisimizde görev yapmış tüm üyelerimize ve oda çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Nurşah SANCAK

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.