KALBİNİZİ ÖNEMSEYİN, RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN
131 okunma

KALBİNİZİ ÖNEMSEYİN, RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN

Birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi kalp ile ilgili tedavilerde de öncü olan Denizli Tekden Hastanesi, Konya’dan gelen hastaya takılan kalp pili ile hastayı sağlığına kavuşturdu. Doktordan ve hastaneden memnuniyetini dile getiren hasta Mahmut Kurt, “ Ben en sağlıklı olduğum, kendimi en enerjik hissettiğim dönemde kalp krizi geçirdim. Kalp krizinin ne zaman geleceği belli olmaz. Bu yüzden önleminizi alın ve kalp kontrollerinizi ihmal etmeyin” dedi.

ABONE OL
10/11/2022 13:12
KALBİNİZİ ÖNEMSEYİN, RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce Denizli’de görev yaptığı için burada tedavi olmak isteyen ve araştırmaları sonucunda hastanın Tekden Hastanesi’ne başvurduğundan bahseden Kardiyoloji doktorlarından Uzm. Dr. Mustafa Demir , “Konya’dan gelen hastamız Mahmut Kurt, yıllar önce geçirdiği kalp krizinden sonra kontrollerini ihmal etmiş. Gerekli kontrolleri yapılmadığı için de yıllar içinde kalp yetmezliğine bağlı nefes darlığı, çabuk yorulma, kendini halsiz hissetme şikayetleri başlamış. Bunun üzerine polikliniğimize başvurdu. İlk olarak daha önce yapılan tedavinin çok uygun olmadığını, ilaçlarının çok eski olduğunu ve tedavisinin düzenlenmesi gerektiğini söyledik. İlaçlarını düzenledikten sonra nefes darlığında kısmi bir rahatlama oldu. Ardından ilk geçirdiği kalp krizinden dolayı kalbinin ağır hasar aldığını ve kalp fonksiyonlarının normal insanlara göre daha zayıf çalıştığını belirttik. Ve kalp pili takılması gerektiğinden bahsettik. Klap pili işlemini gerçekleştirdik. Mahmut Bey’e taktığımız kalp pilinin amacı, hem kalbi ihtiyaç halinde çalıştırması hem de öldürücü ritim bozukluğu gerçekleştiğinde kalbi içeriden şoklayarak bu ritmi düzeltmesidir” dedi.

“BİZE TÜM İMKANLARI SUNAN TEKDEN HASTANESİ YÖNETİMİ’NE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Uzm. Dr. Mustafa Demir, “Temelde taktığımız kalp pillerinin iki çeşidi mevcut. Birincisi şoklama özelliği olup kalbi koruyan kalp pilleri, ikincisi ise şoklama özelliği olmayıp sadece kalbi çalıştıran kalp pilleridir. Mahmut Beyin yaşının genç olması ve kalbinin zayıf olmasından dolayı şoklama özelliği olan kalp pili taktık. Kalp pili işlemi Kardiyologlar tarafından lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Sol taraftaki köprücük kemiğinin birkaç santim altından 5-6 santimlik bir kesi yapılarak kalp pilinin bataryasını oradaki cilt altına yerleştiriyoruz. Koyduğumuz kalp pilinin kablolarını da bu bölgedeki damardan kalbin içine göndererek implante ediyoruz. Pil taktığımız hastalarımızı tedbir amacıyla bir gün hastanemizde yatırıyoruz. Ertesi gün gerekli kontrollerini yaparak hastalarımızı taburcu ediyoruz. Özel Denizli Tekden Hastanesi olarak Kardiyoloji alanındaki tüm işlemleri hastanemizde yapabilmekteyiz. Bize bu imkanları sunan Tekden Hastanesi Yönetimi’ne buradan teşekkür etmek isterim” şeklinde konuştu.

“DOKTORUM KALP PİLİ TAKILMASI SIRASINDA BANA HERŞEYİ TEK TEK ANLATTI, TÜM ENDİŞELERİMİ ORTADAN KALDIRDI”

Emekli memur olan ve daha önce kalp krizi geçirdiği için Konya’dan Tekden’e muayeneye gelen Mahmut Kurt “Daha önce kalp krizi geçirdiğim için Konya’dan buraya muayene için geldim. Yaklaşık olarak 10 yıldır da kalp hastasıyım. Kontrollerimi ihmal edince kalp ile ilgili sıkıntılarım biraz arttı. Araştırmalarım sonucunda Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji doktorlarından Mustafa Demir’e geldim. Kontrollerime burada devam ediyorum. Buraya geçen yıl geldiğimde ilaçlarda düzenleme yaptı doktorum. Aynı zamanda yapılan tetkikleri değerlendirdikten sonra kalp pili takılması gerektiğini söyledi. Bana yaklaşımı, tecrübesi ve detaylı anlatmasından dolayı kalp pilini kendisinin takmasını istedim. Doktor Bey işlemi gerçekleştirdi. O zaman hastanede kaldığımda hastanenin bakımı da hijyeni de çok iyiydi. Çok memnun kaldım. Doktorumun ilgisi ve desteği ile de bu süreci rahat bir şekilde atlattım. Yaklaşık 4 ay önce kontrole geldiğimde Mustafa Hocam gayet sağlıklı olduğumu söyledi. Kendim yaşadığım için herkese de samimiyetimle söylemek isterim. Kalp krizinin ne zaman ne şekilde geleceğini bilemeyiz. Çünkü ben en sağlıklı olduğum kendimi en enerjik hissettiğim dönemde kalp krizi geçirdim. Bu yüzden mutlaka kalp kontrollerinizi yaptırmanız gerekir. Doktorum Mustafa Demir için söyleyecek kelime bulamıyorum. İnsanlığı ve doktorluğu gerçekten on numara. Mesela kalp pili takılması sırasında benimle konuşarak beni sakinleştirerek işlemi yapması beni çok sevindirdi. İşlem öncesinde çok endişeli olmama rağmen işlem sırasında bana tek tek yaptığı işlemi anlatması endişelerimi tamamen ortadan kaldırdı. Doktorumun ve serviste yattığım sırada oradaki hemşirelerin titizlikle ve güler yüzle yaklaşmasından dolayı insanı rahatlatan çok güzel bir ortam var burada. Ben Denizli Tekden Hastanesi’ni de doktorum Mustafa Demir’i de herkese tavsiye ederim. Kontrollerinizi de aksatmamanızı öneririm” şeklinde bilgi verdi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.