İYİ PARTİ DENİZLİ’DEN İŞ BIRAKAN HEKİMLERE DESTEK
404 okunma

İYİ PARTİ DENİZLİ’DEN İŞ BIRAKAN HEKİMLERE DESTEK

İYİ Parti Denizli Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Süleyman Kaynar bugün Türkiye genelinde Türk Tabipler Birliği’nin aldığı grev kararına ‘İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı olarak Haklının yanındayız’ diyerek destek verdi.

ABONE OL
16/12/2021 17:17
İYİ PARTİ DENİZLİ’DEN İŞ BIRAKAN HEKİMLERE DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Denizli Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Halk Sağlığı uzmanı eski Sağlık Müdürü  Süleyman Kaynar, Türk Tabipler Birliği’nin çağrısıyla bugün tüm ülkede iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanlarına destek verdi. Kaynar sürece yönelik açıklama yaparak TTB’yi neden desteklediklerini de anlattı. Süleyman Kaynar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;


“Maalesef hükümet sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili süreci ellerine yüzlerine bulaştırdı, süreci her zaman olduğu gibi yine iyi yönetemediler. Sağlık hizmetlerinin bir bütün olduğundan bihaber, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sadece hekimler için geçerli olan zam müjdesinde bulunmuştu. Ama bu müjde hem kocaman bir yalan, hem de diğer sağlık personelini adeta yok yok saymaktı.


TBMM Genel Kurulu’nda sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemelerin geri çekilmesi üzerine Türk Tabipler Birliğinin 15.12.2021 tarihindeki demokratik eylemlerine ayrıca Kamu Senin tüm Türkiye’de aynı anda maaşlarının erimesi konusunda aldıkları eylem kararını İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı olarak desteklediğimizi ve yanlarında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.”

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.