İŞİMİ YÖNETEBİLİYORUM PROGRAMI DENİZLİ’DE KOBİ’LER İLE BULUŞTU
175 okunma

İŞİMİ YÖNETEBİLİYORUM PROGRAMI DENİZLİ’DE KOBİ’LER İLE BULUŞTU

KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına odaklanan ‘İşimi Yönetebiliyorum’un dördüncü dönemdeki son etkinliği Denizli’de gerçekleşti. İşletmelerde yapısal olmayan risklerin önlenmesi, afet ve risklere karşı hazırlık ile bu risklere karşı finansal dayanıklılık eğitimlerinin verildiği etkinlikte ayrıca “İşletmelerin Yeşil Dönüşümü ve Önemi” başlıklı bir panel düzenlendi.

ABONE OL
18/03/2023 13:17
İŞİMİ YÖNETEBİLİYORUM PROGRAMI DENİZLİ’DE KOBİ’LER İLE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle 2019 yılında hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum Programı, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen kapsamlı eğitimler ile iş dünyasına ulaşmayı sürdürüyor.  KOBİ’lerin bilgi ve beceri kazanmalarına destek olmak amacıyla düzenlenen programın bu dönemki son etkinliği, Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) ev sahipliğinde Denizli’de düzenlendi. Etkinliğe, KOBİ’lerin yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılım gösterdi.

Oktay Mersin: “Depremler bize işletmelerimizin direncini artırmamız gerektiğini gösterdi”

Konuşmasına, Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ilde ağır yıkıma yol açan depremlerde hayatını kaybedenleri anarak başlayan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin, “Bu sarsıcı afet bize, afet ve kriz yönetiminin önemi ile ekonomik aktivitelerin devamlılığı için işletmelerimizin direncinin artırılmasının gerekliliğini bir kez daha gösterdi. Ekonominin ana gücü olan KOBİ’lerin dayanıklılığının artırılması, olası bir afet veya kriz durumunda yaşanabilecek risklerin azaltılması ve sektörlerimizin hızlı toparlanması her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Bu sonuç, hızlı ve kolektif bir dizi eylemi, hareketi ve iş birliğini zorunlu kılıyor” dedi.

“KOBİ’LERİMİZİN POTANSİYELİNE ODAKLANARAK HEDEFLERE ULAŞABİLİRİZ”

TÜRKONFED olarak 2018 yılından bu yana başta deprem olmak üzere işletmelerin kriz ve afetlere karşı hazırlıklı ve dayanıklı olmaları için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Mersin şöyle devam etti; “KOBİ’lerimizin gerek bu zorluklara karşı hazırlıklı olmaları gerekse Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında dijital, yeşil ve toplumsal dönüşüm süreçlerine uyum sağlamaları için kapsayıcı iş birlikleri ile değer odaklı çalışıyoruz. İşimi Yönetebiliyorum Programı da bu dönemde ekonomimizin ana dinamosu olan KOBİ’lerimizin yarattığı değeri artırarak dönüşüm yolculuklarına rehberlik ediyor. Bizler, sürdürülebilir kalkınmanın itici gücü olarak gördüğümüz Anadolumuzun ve KOBİ’lerimizin potansiyeline odaklanıldığı takdirde tüm hedeflerin başarılabileceğine inanıyoruz.”

HAKAN URHAN: “İŞİMİ YÖNETEBİLİYORUM, KOBİ’LERİN YENİ İŞ FIRSATLARI YAKALAMALARINI SAĞLIYOR”

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan ise Denizli’nin ekonomisi hakkında şu bilgileri paylaştı; “Denizli; sanayi, üretim, tarım, turizm sektörlerinin tamamında çeşitlilik gösteren bir sanayi şehri. Türkiye’den ihraç edilen ev tekstili ürünlerinin yüzde 70’i burada üretiliyor. 87 çeşit tarımsal ürün, 83 ülkeye gönderiliyor. Traverten rezervi, jeotermal kaynakları, kültürel mirası ile yalnızca ülkemizin değil dünyanın önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Pamukkale’nin yanı sıra son yıllara yükselişe geçen bir başka sektörümüz de bağ turizmi. Öte yandan 120 firmanın faaliyet gösterdiği teknokentimiz de akademik, ekonomik ve sosyal yapısıyla şehrimize ve ülkemize değer katıyor. İşimi Yönetebiliyorum Programı, KOBİ’lerin bu çeşitlilikte yeni iş fırsatları yakalamaları ve ekonomik güçlerini artırmaları için önemli katkılar sağlıyor.”

KOBİ’LERE AFET VE RİSKLERE HAZIRLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Kahramanmaraş merkezli olan 11 ilde ağır yıkıma yol açan depremlerin ardından düzenlenen ilk etkinlikte, KOBİ’lerin afet ve risklere çok yönlü hazırlanmasına yönelik eğitimler verildi. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Barış, “İşletmelerde Yapısal Olmayan Risklerin Önlenmesi” eğitiminin ardından “İşletmelerin Afet ve Risklere Karşı Hazırlanması” temalı uygulamalı bir eğitim düzenledi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Yanık ise “İşletmelerde Risklere Karşı Finansal Dayanıklılık” eğitimi verdi.  Etkinlikte ayrıca TÜRKONFED Yeşil Dönüşüm Komisyon Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur Ünlü, TÜRKONFED Yeşil Dönüşüm Komisyon Üyesi Sultan Şalgam ve ESCARUS (TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş.) Genel Müdürü Dr. Kubilay Kavak’ın katılımıyla “İşletmelerin Yeşil Dönüşümü ve Önemi” paneli düzenlendi. HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.