İLÇE MERKEZİNDE TRAFİK YENİDEN DÜZENLENİYOR
222 okunma

İLÇE MERKEZİNDE TRAFİK YENİDEN DÜZENLENİYOR

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında toplanan İlçe Trafik Komisyonu, Buldan’ın trafik sorununu çözmek için düğmeye bastı. İlçe Trafik Komisyonu’nca alınan tek yön kararları, UKOME’nin de destekleriyle uygulamaya geçeceğini söyleyen Başkan Şevik, trafik komisyonu üyeleriyle birlikte düzenleme yapılacak sokak ve caddelerde incelemelerde bulundu.

ABONE OL
13/04/2022 13:38
İLÇE MERKEZİNDE TRAFİK YENİDEN DÜZENLENİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buldan Belediye Meclisi üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye personelinden oluşan İlçe Trafik Komisyonu, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında toplandı. İlçe Trafik Komisyonu tarafından alınan kararların Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nce kabul edilerek Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin de (UKOME) desteği ile uygulamaya konulacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Öncelikli olarak ilçe trafiğini bir nebze olsun rahatlatacak tek yön uygulaması başlatacağız. Dört Eylül Mahallesi Bağlayan Sokağın 14 Mayıs Caddesi İstikametine tek yön yapılması, Cumhuriyet Mahallesi Ali Haydar Akın Caddesi’nin Balcı Sokak ile Pazar Sokak istikametine tek yön yapılması yönündeki çalışmalarımız Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı doğrultusunda UKOME ve Buldan Belediyesi işbirliği ile levhaları yerleştirilerek uygulamaya konulacak” dedi.


YENİ OTOPARK ALANLARI OLUŞTURULACAK


İlçe trafiğini rahatlatacak bir diğer düzenlemenin ise mevcut otopark alanlarının iyileştirilmesi ve yeni otopark alanlarının oluşturulması yönündeki çalışmalarında hızlandığını vurgulayan Başkan Şevik, İlçe Trafik Komisyonu üyeleriyle birlikte otopark olarak değerlendirilmesi planlanan alanlarda incelemelerde bulundu. Başkan Şevik, tarih, kültür ve doğal güzellikleriyle turizm kenti olan Buldan’a özellikle hafta sonları çok sayıda tur araçlarının giriş yaptığını, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiğini dikkat çekerek, “İlçe trafiğini rahatlatacak yeni otopark alanları oluşturacağız. Hem komisyon üyelerimiz hem de Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu konuda çalışmalarını yapıyor. Belirlenen otopark alanları değerlendirilerek, ilçe halkına hizmetine sunulacaktır” diye konuştu. Başkan Şevik, ilçenin trafik sorunun çözümü için yoğun mesai harcayan Belediye Meclis Üyeleri Musa Çetinel, Mustafa Mustak, Mehmet Köklü ile ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Büyükşehir Ulaşım Dairesi personeline teşekkür etti.

Editör: Fatma HAYTAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.