İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI
886 okunma

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2022 Yılı 1. Olağan toplantısı Vali Yardımcımız Hakkı Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

ABONE OL
01/02/2022 15:48
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcımız Hakkı Ünal, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Kurul Başkanı Vali Yardımcısı Hakkı Ünal’ın açılış konuşması ile toplantı başladı. Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Toplantıda, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne sunduğu proje başvurularının değerlendirilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi hususu da görüşüldü. Bu kapsamda altı proje İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere Kurul onayına sunuldu. Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında düzenlenen kurs ve programların yapılan denetimi sonrası hazırlanan rapor hakkında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık tarafından kurul üyelerine bilgi verildi.


Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Işık; “2021 yılı Faaliyet Raporunun onaylanması”, 2021 yılında eğitim planında yer almayan ancak Kurum tarafından açılan kursların eğitim planına dahil edilmesi’’,”2022 yılı Kurs Eğitim Planının onaylanması” ve ‘’İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun organları olan Denetleme ve Yürütme Kurullarının yeniden oluşturulması için Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğüne yetki verilmesi’’ hususlarında Kurul’a teklifte bulundu.


İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; Pamukkale İlçesi, Atatürk MTAL bünyesinde “Bilişim Teknolojileri” Alanı Anadolu Teknik Programının (ATP) açılması, Pamukkale İlçesi, Orhan Abalıoğlu MTAL bünyesinde mevcut “Motorlu Araçlar Teknolojisi” Alanı altında “ Otomotiv Gövde” ve “ Otomotiv Boya” Dallarının açılması, Çameli ilçesi, Çameli MTAL bünyesinde “Çocuk Gelişimi Alanı”nın kapatılarak “Yiyecek İçecek Hizmetleri” Alanının açılması, Acıpayam İlçesi, Acıpayam MTAL bünyesinde “Motorlu Araçlar Teknolojisi” Alanı ve aynı alan altında “Elektrikli Araçlar”, “Otomotiv Boya”, “Otomotiv Elektromekanik” ve “Otomotiv Gövde” Dallarının açılması, Beyağaç İlçesi, Beyağaç Anadolu Lisesi bünyesinde hafif zihinsel engelli öğrenciler için “Kimya Teknolojisi” Alanı ve aynı alan altında “ Kimya Laboratuvarı” Dalının açılması, Mesleki eğitim vermekte olan Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ile Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 03.12.2021 tarih ve 38277460 sayılı Bakanlık makamı onayı ile açılan mesleki eğitim merkezlerinde mesleki eğitim programı uygulamaları altındaki tüm alan ve dalların açılması, İlimiz genelinde döner sermaye kapsamında üretim yapan okulların üretimlerinin tanıtımı ve pazarlamasının yapılacağı (bizuretiyoruz.com) e-satış sitesinin kurulması, tekliflerini kurul üyelerine sundu. Tekliflerinin görüşülmesi ile devam eden toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

Editör: Sevilay KAYAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.