İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE TARIMSAL ÜRETİM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
  • Horoz Medya
  • Genel
  • İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE TARIMSAL ÜRETİM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
412 okunma

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE TARIMSAL ÜRETİM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen "İklim Değişikliği ve Tarımsal Üretim Üzerindeki Etkileri" konulu toplantı düzenlendi.

ABONE OL
30/12/2021 10:55
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE TARIMSAL ÜRETİM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İklim Değişikliği ve Tarımsal Üretim Üzerindeki Etkileri” konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda üretim üzerindeki etkileri, neler yapılması gerektiği ve alınması gereken önlemler hakkında sunum yapıldı. Yapılan sunumların ardından katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandırıldı. Toplantının açılışında konuşan İl Müdürü Yılmaz Erkaya; Tarımsal kuraklıkla mücadele stratejisinde temel amaç; Kamuoyunun bilinç düzeyini artırarak tüm paydaşların sürece dahil edilmesiyle arz ve talep yönetimini de dikkate alarak, çevresel açıdan sürdürülebilir tarımsal su kullanım planlaması ile kuraklığın yaşanmadığı dönemlerde ileriye dönük gerekli bütün tedbirlerin alınması; kriz dönemlerinde ise, etkin bir mücadele programını uygulayarak kuraklığın etkilerinin asgari düzeyde kalmasını sağlamaktır. Bu toplantı ile sektörün sorunlarını tartışıp çözüm önerileri geliştirmeye çalışacağız” dedi.

İHA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.