Total Banner
HİÇBİR DOKTOR SENİ İYİ YAPMAZ
299 okunma

HİÇBİR DOKTOR SENİ İYİ YAPMAZ

Her sorunun çözümü yoktur vardır diyen de yalan söylemiş olur zaten. Psikolojin bozuktur terapi derler. Hasta olursun ilaç derler. Yorgun olursun dinlen derler.

ABONE OL
07/11/2023 14:08
HİÇBİR DOKTOR SENİ İYİ YAPMAZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ruhsal olarak çökersen dua et kabul olur derler hayır olmaz her sorun her problem olduğunda insanları iyiye yönlendirmek neden, niçin insanlar bunu yapıyorlar bazı şeylerin çözümü yoktur bazı şeyler bozulmalı bazı kavgalar büyümeli bazı ilişkiler bitmeli bazen çöküşler yaşanmalı her kötü hissettiğin de iyiye geçmek neden. İnsanların kötü hissetmeye de ihtiyacı vardır o da inanlar için. İnsan bazen çaresiz olur, bazen yalnız olur, bazen değersiz hisseder, bazen korkar her şey belirsizleşir. Elinden hiçbir şey gelmez insan bazen çok kötü olur. Olmaya ihtiyacı vardır. Bunu yaşamak zorundadır bırakın kötü olsunlar. Bir insan kötüyken onu hemen iyiye sokmaya çalışmayın. Bırakın insanlar duygularını yaşasınlar en ufak bir örnek çok sevdiğimiz ailemizden birini kaybediyoruz ruhen bedenen bir çöküş yaşıyoruz ama çevremizdeki insanlar sen dirayetlisin kendini bırakma şunu yapmalısın bunu yapmalısın diye sürekli kulağına bir şeyler söylemekle meşgul. Bunu yapmayın bırakın,  insanlar tüm duygularını sonuna dek yaşasınlar. Böyle yaptıkça en ufak acının bile içinden geçemez hale geliyoruz. Hiçbir dertle baş edemiyoruz. Size sürekli ne yapmanız gerektiğini söyleyen size terapi, dua, vb. gibi şeyler öneren insanları dinlemeyin sizin o acıyı yaşamaya ihtiyacınız var. Niye hemen o insanı yaşadığı şeyden kurtarmak için uğraşıyorlar onunla yaşamayı öğrenmeli onu kendi içinde sindirebilmeli. Tüm derdiniz yaşadığınız şeyden kurtulmak olmamalı. Nasıl hayatta iyi şeyler yaşayıp mutlu oluyorsan, kötü şeyleri de yaşayıp kötü olacaksın. Kötü hissetmek, kötü bir şey değil ki. Acısını yaşayamıyor insanlar. Bu hayatın çaresiz, yalnız, değersiz, başarısız anları var. Ve bunları yaşamak kadar doğal hiçbir şey yok yaşamalıyız ki ileriki hayatımız da bir o kadar zor olmasın. Hayat ilerleyen zamanlarda önümüze daha büyük acılar, engeller çıkardığında hep bir kulp bulmaktan kaçının kötüyseniz kötüsünüz o an öyle yaşanmalı öyle olmalı. Bunu kabul etmemiz lazım ki daha dirençli olmak ve tüm duygularımızı yaşayabilmemiz için her anımızın birebir şahidi olmak zorundayız. Duygularımızdan kaçamayız bu ancak bizi korkak yapar. Unutmayın ki kaçmanın da bize hiçbir zaman faydası olmayacak bu yüzden her sorunun her zaman çözümü yoktur bunu bilerek yaşamlıyız bazı şeyler olmamalı yaşanmamalı bazen.  

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.