‘HAYATIMIN DENETİMİ ELİMDE’ PROJESİNİN İLK ETABI TAMAMLADI!
1288 okunma

‘HAYATIMIN DENETİMİ ELİMDE’ PROJESİNİN İLK ETABI TAMAMLADI!

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Denizli Halk Eğitim İl Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iş birliğinde, Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü nezdinde devam eden kadın yükümlülere yönelik ‘‘Hayatımın Denetimi Elimde’’ projesi ilk etabını tamamladı.

ABONE OL
13/12/2021 10:39
‘HAYATIMIN DENETİMİ ELİMDE’ PROJESİNİN İLK ETABI TAMAMLADI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Proje ortaklarıyla birlikte Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törende eğitimini tamamlayan 9 kursiyerlere sertifikalı Düz Dikiş Makineci eğitimi verilerek kurs süresince ürettikleri ürünleri sergilendi.  2 yıllık proje süresince 100 kadın yükümlünün istihdam edilmesi ve 300 kadın yükümlünün mesleki eğitim alması öngörüldü. Kurs Kişisel Gelişim Seminerleri ile desteklendi.

KADEM Denizli Temsilcisi Aysel Harktı “Kursu başarıyla tamamlayan 9 kadın yükümlü 6 ay süreyle Denizli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tekstil firmalarında işbaşı eğitim programlarına alınacak, günlük 108 Tl olan cep harçlığı Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce karşılanacaktır. İşbaşı eğitim programını başarıyla tamamlayan kadın yükümlülerin tekstil firmalarında istihdamı sağlanacaktır.  ‘‘Hayatımın Denetimi Elimde’’ Projenin amacı dezavantajlı kadınların topluma kazandırmak, güncel yaşamlarını kolaylaştırmak adına ihtiyaç duyulan konularda yaşam kalitelerini artırmaya yönelik eğitimler verilerek özgüven duygusu oluşturmaya çalıştık. İsterlerse hayatlarını tekrar bir düzene koyabileceklerini hissettirdik ve önemlisi istihdam edilmeleri bunun neticesinde ise ekonomi kaynaklı kadın bazlı suçun önlenmesi kendileri, aileleri, topluma adalet sistemine katkı vermesi sağlayacaktır. Güçlü kadın, mutlu aile güçlü toplum oluşturulması hedeflenmiştir” dedi.

KADEM Denizli Temsilcisi Aysel Harktı konuşmasında “Projemiz, KADEM’in “eşitliği de kuşatan bir adalet anlayışıyla sosyal, hukuki ve ekonomik alanlarda kadınların toplumsal katılımını destekleyen çalışmalar yürütme, ailede ve sosyal hayatta kadınlara yönelik ayrımcılığın ortadan kalkması, fırsat eşitliği ile dengeli bir toplumsal katılım sağlanmasına hizmet etmektedir. Projenin genel amacı ise

Denetimli Serbestlik altındaki kadın yükümlülerin topluma yeniden kazandırılarak rehabilitasyonlarının sağlanması, Kadın istihdamının artırılması, Kadın yükümlülerin, istihdama dahil edilerek ekonomik yetersizlikten kaynaklanan suç tekrarının önlenmesi” şeklinde konuştu. Projenin özel amaçlarını açıklayan KADEM Denizli Temsilcisi Aysel Harktı “Denetimli Serbestlik altında bulunan dezavantajlı konumdaki kadın hükümlülerin istihdam edilmelerinin sağlanması, Kadın hükümlülerin mevcut ekonomik bağımlılık sorunlarını aşarak hayatlarının denetimini kendi ellerine almalarının sağlanması, Sosyo-ekonomik kaynaklı problemlerin çözümü sonucu kadın hükümlülerin suçtan uzak tutulması, Topluma entegrasyon konusunda ihtiyaçları olan farkındalık oluşturularak yaşam kalitelerinin arttırılması” şeklinde ifade etti.

Editör: Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.