Okulların açılmasına az bir süre kala optikçiler aileleri uyararak, okula başlayacak olan çocuklarının göz muayenelerini yaptırmaları gerektiğini ifade ettiler. Öğrencilerin mutlaka göz kontrolünden geçirilmesi gerektiğini dile getiren optikçi Fatih Çil, öğrencilerin verimden düşmemesi göz sağlığının önemli olduğunu dile getirdi. Çil açıklamasında; “Göz sağlığı ihmale gelen bir durum değildir. Bir sorun hissetsin hissetmesin mutlaka göz muayenesi olmaları gerekiyor. Son zamanlarda çocuklar bilgisayar ve tablet çok kullanıyor. Mavi ışınlar (UV) çocukluk çağında olduğu için gözlerine zarar vermiş olabilir. Eğitime başlamadan önce bütün öğrencilerimiz göz muayenesinden geçmesi gerekiyor. Her gözlük kullanan kişiler ise yılda bir kere muayene olması gerekiyor. Gözlüklerinde mutlaka UV ışın korumalı camdan kullanmalı. Gözlüklerini mutlaka optikçilerden alsınlar” dedi.
Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER
GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024YAZARLAR
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.