GENÇLİK VE İNANÇ EĞİTİMLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI
115 okunma

GENÇLİK VE İNANÇ EĞİTİMLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İslami İlimler Enstitüsü'nün Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı destekleri ile gerçekleştirdiği Uluslararası 21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğilimleri Sempozyumu Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

ABONE OL
12/11/2022 11:53
GENÇLİK VE İNANÇ EĞİTİMLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonunda yapılan açılış törenine 22. ve 23. Dönem Denizli Milletvekili M. Salih Erdoğan, 21. Dönem Denizli Milletvekili Ali Keskin, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Bulut, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, TEI Genel Müdürü Ptof. Dr. Mahmut Akşit, sempozyuma davetli konuşmacılar; Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asım Yapıcı, ABD Çocuk Esirgeme Kurumu Çocuk Gençlik ve Aile Hizmetleri Uzmanı Dr. Kadir Gündüz, Araştırmacı Yazar Taşkın Koçak, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cağfer Karadaş, ODTÜ (Emekli) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rumeli, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Dekanlar, İl Müftüsü Mehmet Aşık, İl Müdürleri, Oda Başkanları, STK temsilcileri, iş insanları, PAÜ İdari personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı. Sempozyumun açılış konuşmalarından ilkini PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptı.

REKTÖR KUTLUHAN: TEMEL AMACIMIZ İNANÇLARA SAYGILI OLMAK ŞARTIYLA HER ŞEYİN KONUŞULMASIDIR.

Rektör Kutluhan yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Üniversitemiz bu yıl 30. yılını kutluyor. Kutlamalarımızı 30 Tema belirleyerek yapıyoruz. İlahiyat Fakültesi ve İslami İlimler Enstitümüz bu kutlamalara “21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğilimleri” teması ile katkı verdi. Bu uluslararası sempozyumun hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza ve personelimize ayrıca önemli katkı veren Büyükşehir Belediyemize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Müftülüğümüze, Türkiye Diyanet Vakfına, Gaye Vakfına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına çok teşekkür ederim. Sempozyumumuz bugün ve yarın toplam 20 oturumda 120 konunun uzmanı çok değerli davetli konuşmacılarla gerçekleşecektir. Bugün yine Üniversitemize kazandırılan İslami İlimler Konferans Salonunun açılışını, öğleyin Yatağan’da gerçekleştireceğiz. Konferans Salonunu üniversitemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan beye çok teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN ZOLAN: GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZ.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan açılış programında yatığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bugünkü sempozyumumuz, öncelikle 21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğilimleri boyutunda, çok önemli bir konuda toplanıyoruz. Ben bu noktada, bugünü gerçekleştiren başta Rektörümüz ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Gençlik çok çok önemli, gençlik bizim geleceğimiz. Donanımlı olan gençlik bizi daha iyiye, daha güzele götürecek. Ben bu sempozyumun hazırlanmasında emek veren herkese çok teşekkür ederim. Üniversitemiz 30 yaşında, üniversitemiz daha nice yıllar bu şehrimize ülkemize hizmet etmeye, gençlerimizi eğitmeye, geleceğe hazırlama noktasında onların donanımlı olmasında, gayretleri inşallah daim olsun. Bu noktada üniversitemiz ile hem şehrimiz hem de gençlerimizin iç içe olması çok çok kıymetli. Gençliğimizin inşallah, dimdik ayakta o kalbi ile beyninin bütün halde gelmesi ve değerlerimizle, bizi biz yapan değerlerimizle donanması çok çok kıymetli. Bunun için bu sempozyumun da çok çok katkı sağlayacağını düşünüyorum ve hayırlı olmasını diliyorum hepinize saygılar sunuyorum.” HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.