GELECEĞİN KİMYAGERLERİNDEN ERSAĞ’A ZİYARET
860 okunma

GELECEĞİN KİMYAGERLERİNDEN ERSAĞ’A ZİYARET

PAÜ Kimya Bölümü Öğrencileri, Ersağ Şirketler Grubuna teknik gezi gerçekleştirdi. Kendisi de bir Kimya Bölümü Mezunu olan Ersağ Şirketler Grubu Ar-Ge/Ür-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ökten’den firma hakkında genel bilgiler, üretim süreçleri, staj ve kariyer olanakları konularında bilgi alan geleceğin kimyagerleri, daha sonra laboratuvarda incelemelerde bulundu.

ABONE OL
25/03/2022 16:36
GELECEĞİN KİMYAGERLERİNDEN ERSAĞ’A ZİYARET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kimya Bölümünden, farklı sınıflardan öğrenciler, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ümit Divrikli, Dr. Öğr. Üyesi Koray Şarkaya ve Arş. Gör. Hayriye Karakaş ile birlikte, Ersağ Şirket Grubuna teknik gezi düzenledi. İlk olarak seminer salonunda Ersağ Şirketler Grubu Ar-Ge/Ür-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ökten’den firma hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonra staj ve kariyer imkânları ile ilgili olarak merak ettikleri soruları yöneltti. Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ökten, özellikle en az bir teknik cihazı çok iyi bir şekilde kullanabilir olmanın, olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söyledi. Mustafa Ökten, daha sonra Kimyagerlerin üretim sürecinde üstlendiği görevleri anlattı. Ersağ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sarı da gezi kapsamında bölüm öğretim elemanlarına, Kimya Bölümü öğrenci ve mezunlarına yönelik Üniversite-Sanayi işbirliği ile ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu. Ziyaret, analiz laboratuvarındaki incelemelerin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Editör: Fatma HAYTAN / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.