FESTİVAL TARİHİ BELLİ OLDU
1406 okunma

FESTİVAL TARİHİ BELLİ OLDU

Buldan Belediye Meclisi, yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali tarihini 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirlendiğini açıkladı.

ABONE OL
06/12/2021 14:50
FESTİVAL TARİHİ BELLİ OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buldan Belediye Meclisi aralık ayı toplantısını tamamladı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 20 gündem maddesinden 3 gündem maddesi ilgili komisyonlara gönderilirken, 17’si kabul edildi. Başkan Şevik, toplantıyı 3 Aralık Engelliler Günü konuşmasıyla açtı. 3 Aralığın engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Hepimizin birer engelli adayı olduğumuz unutulmadan, empati kurabilirsek, engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlarız. Bence asıl engellilik onları anlamamak ve yanlarında olmamaktır. Belediye hizmetlerimizde de empati yaparak, çalışmalarımızı sürdürmeye özen gösteriyoruz” dedi. Toplantıda, buldan Festival tarihi ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festival tarihini 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirlendiğini açıkladı. Başkan Şevik, “İlçemizin tanıtımına ve ekonomisine önemli katkı sağlayan Buldan Dokuma ve Kültür Festivalimizi son iki yıldır yaşanan olumsuzluklar nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Bu yıl festival tarihimizi 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirledik. Buldan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

İzmir’in Karaburun ilçesinde, arkeolojik yüzey araştırmalarında tespit edilen ve Buldanlı Kutucu Hacı Ahmet’in eşi Halime Kadın adına yaptırıldığı belirlenen Osmanlı Dönemi’ne ait çeşmenin restorasyon projesi ve uygulama çalışmalarını Buldan Belediyesi üstlenecek. Konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buldan Belediyesi tarafından hazırlanan ortak hizmet protokolü mecliste görüşüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalamak üzere Belediye Başkanı Şevik’e yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Editör: Kubilay Y. GERBOĞA / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.