ETİKETLER NEDEN DEĞİŞMİYOR?
1185 okunma

ETİKETLER NEDEN DEĞİŞMİYOR?

Dolar kurundaki hızlı dalgalanmalar birçok ürünün fiyatını artırdı. Dalgalanmanın yön değiştirip aşağıya düşmesi marketlerde yapılması beklenen indirimi getirmedi.

ABONE OL
11/01/2022 16:06
ETİKETLER NEDEN DEĞİŞMİYOR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Lirası’nda yaşanan tarihi değer kaybının ardından marketlerde zam fırtınası yaşandı. Zincir marketlerde etiket değiştiren işçiler, bebek bezi, peynir, deterjan gibi temel ihtiyaçlara gelen zamları tek tek fotoğrafladı. Doların düşmesi ile yapılan zamların geri çekilmesi ve zam yapılan ürünlerde indirime gidilmesi beklentisi vardı. Fakat beklenen indirimler gerçekleşmedi. Ürünlerde yapılması beklenen indirimler olmadığı için marketlerde çalışan işçiler fotoğraflayacak etiket bulamadı. Doların düşmesi ile yapılması beklenen indirimler etiketlere yansımayınca vatandaştan da tepki gecikmedi. Markete alışverişe gelen öğrenci fiyat araştırması yapıp fiyatları fotoğrafladığımızı görünce: ‘Demek ki yapılan zamlar dolarla alakalı değilmiş, fırsatçılık göstergesiymiş’ dedi.


VATANDAŞ ENDİŞELİ


Artan enflasyon, dolar kurunun yükselmesi, Türk Lirası’nda yaşanan tarihi değer kaybı, temel gıda maddelerindeki zamlara her gün bir yenisini daha eklenmesine sebep oldu. Temel ihtiyaçların her gün zamlanması vatandaşı en uygun marketi aramaya yöneltti. Marketler arasında çok fazla fiyat farkının olmaması ve beklenen indirimin yapılmaması vatandaşın aklına “bu zamlara kim dur diyecek, denetimler sıkılaştırılacak mı? Sorusunu getirdi. Birçok üründe yapılan zamlarda indirime gidilmemesi hatta yeni zamların eklenmesi vatandaşı endişelendiriyor.

Editör : Fatma HAYTAN HELEPBİÇ / ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.