ESNAFIN SORUNU ÇIRAK BULAMAMAK
517 okunma

ESNAFIN SORUNU ÇIRAK BULAMAMAK

Çanta ve bavul fiyatlarındaki artıştan dolayı çanta tamircilerinde yoğunluk oluşuyor. Çırak bulamamaktan yakınan esnaflar işleri yetiştiremediklerini ifade ettiler.

ABONE OL
24/03/2022 16:24
ESNAFIN SORUNU ÇIRAK BULAMAMAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanta tamircilerinde yoğunluk yaşanıyor. Çanta ve bavul fiyatlarının yükselmesi çanta tamircilerine yaradı. Vatandaşlar yeni çanta almak yerine tamir ettirmeyi tercih ederken, bu da tamircilerde yoğunluğa neden oluyor. İşleri yetiştirmekte zorlandıklarını ifade eden Aydın Şentürk, “bir yıldan bu yana esnaflar olarak yoğunluk yaşıyoruz. Çanta ve Bavul fiyatlarındaki yükselmesinden dolayı vatandaşlar bizi tercih ediyor. Tamire yardım edecek çırak bulamıyoruz. Her meslekte olduğu gibi bu sektörde de çırak sıkıntısı yaşıyoruz. Devletin öncelikle çırak konusunda meslek liseleriyle ilgili olarak mesleğe yönlendirme yapabilir. Şu anda çırak problemi yaşıyoruz. Yoğunluktan dolayı geç saatlere kadar çalışıyoruz. İşlerde bazen yetiştiremediğimiz oluyor. Müşterilerimizden anlayış bekliyoruz. Çırak sorunundan dolayı tek olduğumuz için işleri yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.


Gençlere tavsiyelerde bulunan Şentürk, “Pek çok işsiz arkadaşımız var. Gençlere tavsiyemiz meslek öğrensinler. Bu işler inşanı aç bırakmaz. Altın bilezik diyebiliriz. Çünkü bu meslekler tükenecek bitecek meslekler değil. Çanta ve bavul kullanıldığı sürece bu iş yapılmaya devam edecek. Ekonomik şartlarında ağırlaşmasında dolayı da insanlar tamire yöneliyor. Gençlerimiz öğrenmek isteyenlere gelebilir” diye konuştu.


Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.