Total Banner
ERKEN ÇOCUKLUKTA ÇOCUĞU TANIMA VE SÜREÇ YÖNETİMİ SEMİNERİ
1001 okunma

ERKEN ÇOCUKLUKTA ÇOCUĞU TANIMA VE SÜREÇ YÖNETİMİ SEMİNERİ

Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu Müdürlüğü'nün “Farklılıklar Hayata Renk Katar” Projesi kapsamında 7-8 Şubat 2022 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi Acıpayam Meslek Yüksekokulu konferans salonunda “Erken Çocuklukta Çocuğu Tanıma ve Süreç Yönetimi” konulu seminer gerçekleştirildi.

ABONE OL
10/02/2022 16:30
ERKEN ÇOCUKLUKTA ÇOCUĞU TANIMA VE SÜREÇ YÖNETİMİ SEMİNERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi Acıpayam MYO ve Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleşen seminerin açılışı Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, PAÜ Acıpayam MYO Müdürü Öğr.Gör. Senem Tüfekçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, PAÜ öğretim üyeleri, okul öncesi öğretmenleri ve rehberlik öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti. Açılışta katılımcı öğretim elamanlarına plaketleri ilçe protokolü tarafından takdim edildi.  Açılış konuşmalarını Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu Müdür Yardımcısı Çağatay Öney ve Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz’ün yaptığı seminerin ilk gününde PAÜ Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Tıkıroğlu, “Özel Eğitimde Çocuğu Tanıma ve Süreç Yönetimi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Tıkıroğlu verdiği seminerde okul öncesi sınıflarda özel eğitime ihtiyaç duyan, farklı olan çocukların nasıl tanınacağı, bu çocuklar için hangi hazırlıkların yapılması gerektiği, hangi eğitim yöntemlerinin uygulanacağı hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. Bu sunumun ardından PAÜ Acıpayam MYO Öğretim Görevlisi Eda Bayraktaroğlu “Çocukları Anlamak, Dinlemek ve Duymak” konulu bir seminer verdi. Seminerine interaktif bir şekilde başlayan ve insanların birbirlerini gerçekten tanımalarının önemine dikkat çeken Bayraktaroğlu, okul öncesi öğretmenliğinin sevgi temelli bir meslek olduğuna dikkat çekerek, iletişim dilleri hakkında bilgi verdi. Okul öncesi öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlaması ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için daha iyi eğitim uygulamalarının hayata geçirilmesini amaçlayan proje kapsamında düzenlenen seminerler ikinci gün PAÜ Acıpayam MYO Öğretim Görevlisi Fatmanur Öztoklu Durmuş’un “Okul Öncesi Dönemde Dikkat Becerileri” konulu semineri ile başladı.

Öztoklu Durmuş insan beyninde dikkat becerilerinin nasıl çalıştığı ve erken çocukluk sınıflarında dikkat becerilerinin nasıl destekleneceğine ilişkin örnekler aktardı.  Daha sonra seminerler Öğretim Görevlisi Nisan Cansu Ertan’ın “Zorluklar Karşısında Toparlanabilme Beceresi: Rezilyans” konulu seminerleriyle devam etti. Ertan seminerinde rezilyansla ilgili risk faktörlerinden ve koruyucu faktörlerden bahsetti. Çocuklarda rezilyansın nasıl geliştirileceği konusunda bilgilendirdi.

EDİTÖR Abdullah GÖNÜLTAŞ- HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.