ENSAR VAKFI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI
475 okunma

ENSAR VAKFI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Sarıkamış Harekâtı'nın Yıldönümü dolayısıyla Ensar Vakfı Denizli  Şubesi Sarıkamış Şehitlerini unutmadı. Sarıkamış Harekâtı'nın yıldönümü dolayısıyla Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Hüseyin Karademir; "Şehitlerimizi Hakk'a yürüyüşlerinin 107'inci yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

ABONE OL
22/12/2021 21:29
ENSAR VAKFI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karademir şöyle konuştu: “Ensar Vakfı Denizli Şubesi olarak, Şehitlerimizin bize miras bırakmış oldukları; cesaret, fedakârlık, azim ve kararlılıkla ilgili inançları gelecek nesillere aktarmanın mücadelesini vermekteyiz. “Biz bu milletin aslıyız. Bu milletin değerleriyle, bu milletin evlatlarını buluşturmak en temel vazifemizdir. Sarıkamış harekâtı, 1. dünya savaşı içinde yaşanmış dramlardan birisidir. Sarıkamış’ta 90 Bin Şehidimizin var olması ve yapılan yanlış yönlendirmelerin böyle bir hadiseyi doğurması elbette ki Mehmetçiğin kahramanlığını ve Sarıkamış’ın bir destan olmasını gölgeleyemez. Sarıkamış bir destandır. Mehmetçik, milletimiz adına bu destanı yaşamış ve yazmıştır.”   Sarıkamış Harekâtı İlay-ı Kelimetullah’a inanmış erlerin itaat destanıdır. Sarıkamış Harekâtı Müslümanların yurdunu küfrün işgalinden kurtarmak için ölüme doğru atılan adımların destanıdır. Sarıkamış Harekâtı eksi 45 derecede yazlık giysilerle ve patlamış çarıklarla Allah’a ve Elçisine doğru yürüyen erlerin hikâyesidir. Civanmert yiğitlerin inandıkları değerler uğruna anadan, yardan ve serden geçişlerinin hikâyesidir. Düşmana arkasını dönmeyen, cihattan kaçmayan, komutanlarına itaatten ayrılmayan serdengeçtilerin hikâyesidir” dedi.

Yaptığımız tüm çalışmalarda Önce Ahlak ve Maneviyat prensibini esas alan, her zaman ve her şart altında hakkı üstün tutan, nefis terbiyesinin bir gereği olarak kardeşleri için yaşamayı ilke edinen Ensar Vakfı erleri Allah yolunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizin varisleridir. Kendini feda etmenin en etkileyici örneği olan Sarıkamış Destanını nesilden nesile aktarmak bizim vazifemizdir. Bu coğrafyanın çocukları, bu tarihin evlatları elbette Allah için, İslam için, Kur’an için, namus için seve seve canlarından geçeceklerdir” dedi.

Editör : Abdullah GÖNÜLTAŞ / HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.